Deltagere til VB Drenge Cup 2016

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer efter premieren i 2014 nu for tredje gang til endags drengestævne for rækkerne U-8 til U-12 søndag d. 26. juni 2016 med afvikling i VB Parken.

Drenge U10 / 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KB A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF A Logo Kolding IF Kolding IF
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Vejle Boldklub 1 A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Drenge U10 / 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bgif 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BIF Niners B Logo Bredballe IF Bredballe IF
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Seest B Logo Seest boldklub Seest boldklub
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Vinding SF I B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF
Vinding SF II B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF

Drenge U11 / 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egtved B Logo Egtved IF Egtved IF
Jelling B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF
VB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB

Drenge U11 / 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Birkerødderne A Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
SGI A Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Varde IF A Logo Varde IF Varde IF
VB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB

Drenge U12 / 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje fra Åbyhøj B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF
Fredericia kfum B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Herning Fremad 2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Måbjerg IF B Logo Måbjerg IF Måbjerg IF
Vejle Boldklub (B) B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF 1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Drenge U12 / 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad A Logo Herning Fremad Herning Fremad
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
VB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB
Vejle Boldklub (A) A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Drenge U8 / 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Give Fremad A Logo Give Fremad Give Fremad
Phønix A Logo varde if varde if
Vejle Boldklub - A A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Drenge U8 / 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund IF B Logo Billund IF Billund IF
Bredballe B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Vejle Boldklub - B 1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub - B 2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub - B 3 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Drenge U9 / 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalby gf B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
EGIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hatting-Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
PTM-Farstrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lindved
Skibet IF 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Stilling IF B Logo Stilling IF Stilling IF

Drenge U9 / 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Grindsted GIF 1 A Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Toftum FC A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF

Arrangør: Vejle Boldklub
Sted: VB Parken
Adresse: Hellumvej 9
Postnr: 7100
By: Vejle
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 05-06-2016


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter