Deltagere til Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017

Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 Vi forsætter succen, med samme princip som de foregående år, med masser spilletid og pokaler til alle spillere. Begrænset antal hold pr. række.

U10 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 8-10

Holdnavn Niv Logo Klub
F16 Pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kirkeby IF
KBQ- U10 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
Svanninge B Logo Faldsled Svanninge SG&I Faldsled Svanninge SG&I
Svanninge 2 C Logo Faldsled Svanninge SG&I Faldsled Svanninge SG&I
TPI tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Tåsinge Tøzer B Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Ubberud IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

U11 pige  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 10-13

Holdnavn Niv Logo Klub
F16 Pigerne 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kirkeby IF
F16 Pigerne 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kirkeby IF
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HOG Hinnerup A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Løjt if B Logo Løjt IF Løjt IF
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Skårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF
Strib IF B Logo strib if strib if
TPI Hvid B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Rød A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ubberud IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

U12 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 10-13

Holdnavn Niv Logo Klub
F16 Pigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kirkeby IF
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Skårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF
Team KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Team KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U13 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 13-16

Holdnavn Niv Logo Klub
BechGranit.dk A Logo FC Horsens FC Horsens
Harte B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harte
Ubberud C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U14 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 13-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brædstrup C Logo Brædstrup If Brædstrup If
CIF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
FC Kolding Nord P B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kolding Nord
FC Kolding Nord Q B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kolding Nord
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF

U9 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 8-10

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Marienlyst 1 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
MG&BK C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF
Søhus Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI tøserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI's nye piger Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF


Sted: Ubberud
Adresse: Ubberudvej30
Postnr: 5491
By: Blommenslyst
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 03-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter