Deltagere til Ølsted Cup 2016

Ølsted Cup 2015. Et stævne for alle som ønsker en sjov og hyggelig dag I fodboldens tegn. Vi spiller LØRDAG den 20 JUNI på Ølsted stadion. Flotte trøjer fra HUMMEL til alle deltagere og guldmedaljer til U6 til og med U9.

U10/U11  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
EIF/NSG C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Gauerslund if B Logo Gauerslund if Gauerslund if
Hornsyld IF C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hovedgård IF B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Stenderup/Rårup B Logo Stenderup SK Stenderup SK
Vejle FC C Logo Vejle FC Vejle FC
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U12/13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bgif
EIF/NSG 1 A Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
EIF/NSG 2 C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Sole If B Logo Sole if Sole if
Ølsted B Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U6  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 1 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting/Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Rårup U5 C Logo Rårup GIF Rårup GIF
SSIF C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U7  | Mixede

28 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande 1 Logo Brande IF Brande IF
Brande 2 Logo Brande IF Brande IF
Brande 3 B Logo Brande IF Brande IF
Bredballe IF 1 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Efb 1 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Efb 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Erritsø GIF 1 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Galten FS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Løsning 1 B Logo Løsning if Løsning if
Løsning 2 B Logo Løsning if Løsning if
Løsning 3 B Logo Løsning if Løsning if
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Sejs-Svejbæk IF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SIK 1 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SSIF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De grønne C Logo Vejle FC Vejle FC
De grønne C Logo Vejle FC Vejle FC
Egebjerg IF B Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Erritsø GIF Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hovedgård 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Rårup Vest B Logo Rårup GIF Rårup GIF
Rårup Øst B Logo Rårup GIF Rårup GIF
Vildbjerg SF B Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

U9  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup II B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
EIF 1 C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
EIF 2 C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Grejs/Lindved C Logo Grejs IF Grejs IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 4 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
TMG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMG
TMG B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ølsted 2 C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

Arrangør: Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Sted: Ølsted Stadion
Adresse: Kirstinelundsvej 9, Ølsted
Postnr: 8723
By: Løsning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 31-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter