Deltagere til SUNCHARTER Landsby-cup 2016

Vaarst_Fjellerad Boldklub afholder for 25. gang et af Nordjyllands største stævner for 3, 5, og 8-mands pige- og drengehold i alderen op til 13 år. Der er medaljer og is til ALLE spillere, samt præmie til de vindende hold i årgangene U8 - U13.

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Skørping pigerne B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB U10 piger C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Vejgaard A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSK B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Terndrup IF B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Vejgaard B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjalskov B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
VH08 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08-mariagerfjord

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RIF U13 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
U13 piger B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U5/U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 1 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U6  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG Klarup 1 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U7  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV 1 Logo ASV ASV
ASV 2 Logo ASV ASV
Frem Skørping B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
FUIK 1 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Gandrup / Holtet 1 B Logo Gandrup sportsklub Gandrup sportsklub
Gandrup / Holtet 2 B Logo Gandrup sportsklub Gandrup sportsklub
PVSport81 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
PVSport81 2 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
RKG 1 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja 1 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U7  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gandrup / Holtet B Logo Gandrup sportsklub Gandrup sportsklub

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Gudumholm C Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
Øster Hornum B Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LKB Gistrup
SSB B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
LKB 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF U9 Piger C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
SVIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted/Vestbjerg
SVIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted/Vestbjerg
Vh08 u9 piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

Arrangør: Vaarst Fjellerad BK
Sted: Vaarst Stadion
Adresse: Vaarstvej 173
Postnr: 9260
By: Gistrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 19-05-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter