Deltagere til Maliq Sommer Cup 2016

Traditionen tro afholder BUI Broager MALIQ SOMMER CUP på Broager Idrætscenter den første lørdag i juni måned. Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U12, U9-U12 drenge opdeles i B og C rækker. Hvert hold er garanteret min. 3 kampe.

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF U10 B Logo BOV IF BOV IF
BUI U10B B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Felsted IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
TSF B Logo Tønder SF Tønder SF

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI U10C C Logo Broager UI Broager UI

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

U11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B Logo Tønder SF Tønder SF
Hørup B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
notmark C Logo Notmark SU Notmark SU
Tønder SF1 B Logo Tønder SF Tønder SF

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Tønder SF C Logo Tønder SF Tønder SF
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI C Logo Broager UI Broager UI
Sub Sønderborg 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sub Sønderborg 3 C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
BUI B Logo Broager UI Broager UI
Gråsten A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Sub Sønderborg 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U6  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI Logo Broager UI Broager UI
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
Hørup UI 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Hørup UI 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Midtals IF Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Midtals IF
Prøve Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Prøve
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Broager Logo Broager UI Broager UI
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
BUI 3 Logo Broager UI Broager UI
BUI 4 Logo Broager UI Broager UI
Lysabild SG Logo Lysabild SG Lysabild SG

U8  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI U8 / A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BUI U8 / B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HUI Girl power 1 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI Girl power 2 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI C Logo Broager UI Broager UI
Hørup UI 2 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro IF C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Broager UI 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Broager UI 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hørup UI 1 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Broager
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Rødekro IF C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

Arrangør: Broager UI
Sted: Broager Idrætscenter
Adresse: Nejs Møllevej
Postnr: 6310
By: Broager
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 11-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter