Deltagere til EDC Funder CUP 2016

Deltag i det nervepirrende EDC Funder Cup 2016. Et 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med fem straffespark til hvert hold. Sidste år deltog 80 hold.

U10 drenge, 5-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Mariehøj C Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Virklund B C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U10 drenge, 8-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GL. Rye IF B Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
silkeborg kfum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg Kfum
silkeborg kfum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg Kfum
U 10 drenge C Logo Funder GF Funder GF
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc

U10 piger, 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger, 8-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Gl. Rye C Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Herning Fremad C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Sejs-Svejbæk IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe IK B B Logo Stensballe IK Stensballe IK
U 11 drenge C Logo Funder GF Funder GF
Viborg Søndermarken B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
ØBG 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ØBG 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs-Svejbæk IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside
Christina`s drenge B Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Ikast Kfum C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
SDIF C Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sejs svejbæk if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
U 12 drenge A Logo Funder GF Funder GF

U12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bryrup IF B Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hørning IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
U 12 piger B Logo Funder GF Funder GF

U13 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gjern IF C Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
U 13 drenge 1 B Logo Funder GF Funder GF

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Virklund B C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U5 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
EB 1 C Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
EB 2 C Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
Gjessø 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gjessø
Gjessø 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gjessø
Them 1 B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Them 2 C Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Them 3 B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896

U7 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs-Svejbæk IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sejs-Svejbæk IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Virklund B B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Virklund B B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 mix  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
IFS 1 A Logo Ikast FS Ikast FS
IFS 2 A Logo Ikast FS Ikast FS
IFS 3 B Logo Ikast FS Ikast FS
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Overlund GF 1 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 2 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 3 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 4 B Logo Overlund GF Overlund GF
SIK 1 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 3 Logo Stensballe IK Stensballe IK
U 7 drenge C Logo Funder GF Funder GF
U 7 piger C Logo Funder GF Funder GF
Virklund B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Engesvang B B Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
Funder GF Logo Funder GF Funder GF
Gødvad GIF C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Ikast KFUM 1 B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Lemming IF U8 drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Mariehøj B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Rårup B Logo Rårup GIF Rårup GIF
ØBG 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF 1 A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Sejs-Svejbæk IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Supergirls B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bryrup IF C Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
Bryrup IF B Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
Mariehøj B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Mariehøj A Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Overlund A Logo Overlund GF Overlund GF
Resenbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SIF 1 B Logo Stilling IF Stilling IF
SIF 2 C Logo Stilling IF Stilling IF
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
U 9 drenge B Logo Funder GF Funder GF
Virklund B B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs Svejbæk IF A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

Arrangør: Funder GF
Sted: Funder GF Stadion
Adresse: Funder Skolevej 5-7
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2016>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 19-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter