Deltagere til Rema1000 Cup - Pigestævne i Silkeborg

ØBG Silkeborg, DGI og Rema1000 inviterer til stort pigestævne i Silkeborg for U8-U13 hold. To årgange spiller sammen efter niveauinddeling og der er præmier til alle spillere.

U10-U11 5-m A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10-U11 5-m B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Rema Pigerne B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U10-U11 5-m C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ØBG Balle Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10-U11 8-m A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Sejs-Svejbæk If 1 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U10-U11 8-m B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gjessø UF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gjessø UF
ØBG Buskelund B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10-u11 8-m C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs-Svejbæk IF 2 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U12-U13 8-m A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-U13 8-m B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-U13 8-m C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ØBG Buskelund C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8-U9 5-m A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ikast KFUM 1 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold

U8-U9 5-m B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ikast KFUM 2 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U8-U9 5-m C  | C  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Balle ØBG B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Balle ØBG B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Bjerringbro IF B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Gødvad GIF Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 - hold 1 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 - hold 2 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ikast KFUM 3 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 4 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
ØBG Buskelund U9 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG, balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

Arrangør: ØBG Silkeborg
Sted: ØBG's anlæg ved Buskelundskolen
Adresse: Buskelundtoften 5
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2016>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 30-05-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter