Deltagere til FB CUP 2016

18/8: ALT UDSOLGT! FB CUP er tilbage efter en pause sidste år.

DRENGE U10 ÅRG. 2007  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB 07-Rød 1 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Solrød FC A Logo Solrød Fc Solrød Fc

DRENGE U10 ÅRG. 2007  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK Fix 3 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK Vestia Bisserne B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
FB 07-Rød 2 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 07-Sort B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hellas - Vest C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas - Øst B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hornæk B Logo Hornbæk IF Hornbæk IF
Husum BK Grøn B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KB Løverne B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Tigerne B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nørrebro United Morten Olsen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
SGIF U10 C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Vestia BK - Basserne B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

DRENGE U11 ÅRG. 2006  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Fix Eagles C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FB 06-1 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
HIK 2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HVB B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby BK B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Sundby Boldklub B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Ørestad IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

DRENGE U11 ÅRG. 2006  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 A Logo B1903 B1903
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HVB A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg Blå A Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
VIF - Turbodrengene A Logo Vanløse IF Vanløse IF

DRENGE U12 ÅRG. 2005  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B1903 JA Auto B Logo B1903 B1903
B93 - Pelle 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Pelle 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Hellas 05 B Logo Boldklubben hellas Boldklubben hellas
BK Skjold 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brøndby IF-3 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FB 1 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 2 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 3 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
KB B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B2 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Ørestad IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

DRENGE U12 ÅRG. 2005  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

DRENGE U13 ÅRG. 2004  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

DRENGE U13 ÅRG. 2004  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 (4) C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 - Barca B Logo B1903 B1903
B1903 U13B B Logo B1903 B1903
BK Fix C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Espergærde IF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
FB 04-1 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 04-2 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 04-3 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Solrød FC B Logo solrød fc solrød fc

DRENGE U14 ÅRG. 2003  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK FRIHEDEN B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FA 2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 B2 B Logo FA 2000 FA 2000
FB 03-1 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FHF B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sundby B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

DRENGE U14 ÅRG. 2003  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

DRENGE U15 ÅRG. 2002  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 3 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bagsværd BK C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
BK Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
FB 02-2 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
HIK BLÅ B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Jægersborg BK B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Vanløse IF C Logo Vanløse IF Vanløse IF

DRENGE U15 ÅRG. 2002  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FA2000 2 A Logo FA 2000 FA 2000
FB 02-1 A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Skovshoved IF 02 A A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

DRENGE U6 ÅRG. 2011  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 11-Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 11-Rød 1 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 11-Rød 2 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Ørestad IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

DRENGE U7 ÅRG. 2010  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF B Logo Albertslund IF Albertslund IF
BK Fremad Valby 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
BK Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
BS72 - 1 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
FB 10-Rød 1 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 10-Rød 2 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 10-Sort 1 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 10-Sort 2 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
KB 1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 3 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LBK 1 C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Slagelse B&I B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Ørestad IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

DRENGE U8 ÅRG. 2009  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

DRENGE U8 ÅRG. 2009  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Bk Hellas 1 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Bk Hellas 2 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FB 09-Hvid Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 09-Rød C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 09-Sort C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hakoah C Logo JIF HAKOAH JIF HAKOAH
RBK 1 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF

DRENGE U9 ÅRG. 2008  | BC  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 2 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BK Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
BK Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Brønshøj BK B Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FB 08-Gul B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 08-Rød B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 08-Sort B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Gladsaxe Hero C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Holbæk Gul C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk Hvid B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk Rød B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Husum Boldklub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KIF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KIF 3 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Ringsted IF - BLÅ B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF - HVID B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Valby Boldklub Blå C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub Grøn Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vanløse Blå B Logo Vanløse IF Vanløse IF

DRENGE U9 ÅRG. 2008  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

PIGER U10 ÅRG. 2007  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B1973, Herlev C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 Logo FA 2000 FA 2000
FB Pige 07-Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB Pige 07-Sort Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Jægersborg BK U10 Piger B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Rørvig IF C Logo Rørvig IF Rørvig IF
Vanløsepigerne B Logo Vanløse IF Vanløse IF

PIGER U11 ÅRG. 2006  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
FB Pige 06 A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

PIGER U12 ÅRG. 2005  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Taarnby C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
FB Pige 05 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Jægersborg BK C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

PIGER U13 ÅRG. 2004  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

PIGER U14 ÅRG. 2003  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

PIGER U15 ÅRG. 2002  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LØRDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

PIGER U6 ÅRG. 2011  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

PIGER U7 ÅRG. 2010  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Brøndby IF 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
FB Pige 10-11 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub

PIGER U8 ÅRG. 2009  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub

PIGER U9 ÅRG. 2008  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: SØNDAG

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 Logo FA 2000 FA 2000
FB Pige 08 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB Pige 09 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Sundby supertøzer A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

Arrangør: Frederiksberg Boldklub
Sted: Frederiksberg Boldklubs baner
Adresse: Jens Jessens Vej 24
Postnr: 2000
By: Frederiksberg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 19-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter