Deltagere til INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE

STORVORDE-SEJLFLOD BOLDKLUB INVITERER TIL INTERSPORT SPORT DRESS CUP SØNDAG DEN 18. SEPTEMBER. Stævnet udbydes i rækkerne U6 til U11 Piger og Dernge. Rækkebetegnelserne er EFTERÅRSBETEGNELSE

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
St. Restrup IF U10 Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aalborg KFUM 5 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U10  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bangsbo Freja C Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
NFK/VFB 1 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 2 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
Power Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Støvring IF B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Super Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Aalborg KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
De Grønne Djævle C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Mou pigerne C Logo Mou Idrætsforening Mou Idrætsforening
SIF 1 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SSB U11 piger C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Suldrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sønderup/Suldrup

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
SSB Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
SSB Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring IF C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja X B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja Y B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja Z B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U7  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug B 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 3 B Logo Hobro IK Hobro IK
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
SGIF 1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SSB1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Storvorde/Sejlflod
SSB2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Storvorde/Sejlflod
Støvring IF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Vestbjerg U7-1 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
Vestbjerg U7-2 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
Vestbjerg U7-3 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
Aalborg Freja 1 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U7  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev piger 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Freja Piger U7 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja
SSB Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U8  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden 1 A Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
ASV B Logo ASV ASV
Drenge U8 C Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Gandrup/ Holtet B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
GIF C Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
GUG BK 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
GUG BK 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
GUG BK 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Jetsmark 1 A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
RIF1 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
RKG 1 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SSB1 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 2 Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
LKB Gistrup C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
U8 Girlpower piger B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U9  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gandrup 1 B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Gandrup 2 B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Nørresundby FB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
Nørresundby FB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
RKG U9 - 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG U9 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
RKG U9 - 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
SIF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 3 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Sulsted if B Logo Sulsted if Sulsted if

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB/Gistrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LKB Gistrup
RKG C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
St. Restrup IF U9 Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

Arrangør: Storvorde Sejlflod Boldklub
Sted: SSB
Adresse: Tofthøjvej 43 - 45
Postnr: 9280
By: Storvorde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 06-09-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter