Deltagere til Unisport Cup

Kære fodboldvenner, Rosenhøj Ungdoms stævne bliver afviklet i år under navnet Rosenhøj Jubilærums stævne 2016 Det bliver Lørdag og Søndag den 27 August 2016

U-10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes uge 10 B Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
LB07 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U-10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
LB07 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Solrød Fc A Logo Solrød Fc Solrød Fc
VSB A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U-10P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bæsterne B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Brøndby GUL B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Eagles C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Fix
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HVB B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U-11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vanløse A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-11P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-12  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ABTårnby
Bk. Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Farum BK B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Gadstrup B Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
JA Auto B Logo B1903 B1903
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B2 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NykøbingFC
Rosenhøj 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
TFC B Logo Taastrup Fc Taastrup Fc

U-12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF U12-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj

U-12P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LB07 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Limhamn Bunkeflo
Rosenhøj BK 2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Skjold B 04 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
solrød B Logo solrød fc solrød fc
Ølstykke FC B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-13  | A  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A1 A Logo B1903 B1903
B1903 A2 A Logo B1903 B1903
Brøndby 3 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Glostrup A Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Karlslunde IF A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Rosenhøj BK 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Skjold A 04 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Virum-Sorgenfri BK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Virum Sorgenfri Boldklub
Ølstykke FC A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-13P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-14  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta Boldklub
FHF A Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-15  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vallensbæk IF 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-15P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-16  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vallensbæk IF 39 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U6  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 3 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vallensbæk IF 39 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-7  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
kastrup boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U-7  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Dragør A A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
kastrup boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
rosenhøj1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
karlslunde B B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
SIF B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U-9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
VSB A A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Rosenhøj BK
Sted: Avedøre stadion
Adresse: Byvej 72
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 19-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter