Deltagere til Nordjyske Bank Cup Brønderslev

Nordjyske Bank Cup Brønderslev Opstartsstævne den første weekend efter skolestart, d. 13.-14. august. Stævnet er for både piger og drenge fra U6-U13. Brug Cup'en som optakt til den nye sæson på Brønderslev Idrætsforenings flotte anlæg.

U10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BI - 1 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI - 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
KHIF - Kolt Hasselager IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KHIF - Kolt Hasselager IF
Lundergaard 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergaard IU
Lundergaard 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergaard IU
Piraterne 2 B Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
Praterne 3 B Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
SGIF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup - SGIF
SGIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup - SGIF
St. Restrup 2 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
St. Restrup IF 1 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
stenum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet stenum
VBI Logo Vraa/Børglum IF Vraa/Børglum IF

U10 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Fortuna Hjørring A A Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Stenum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenum
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U10 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Asaa B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub
Brønderslev IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Fortuna Hjørring B C Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Aalborg KFUM 2 C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bangsbo Freja A Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Brønderslev IF A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug BK 1 A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
SGIF1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF
Skibsby-Højene IF A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
U11A A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
VBI 1 A Logo Vraa/Børglum IF Vraa/Børglum IF
Aalborg Chang U11A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg KFUM 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM
Aalborg KFUM 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U11 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug Boldklub 2 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Lundergård B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergård IF
SGIF2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Svenstrup SGIF
Skagen IK B Logo Skagen IK Skagen IK
Skibsby-Højene IF C Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
U11 Drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØVI/TTB
VBI 2 C Logo Vraa/Børglum IF Vraa/Børglum IF
Vodskov B Logo Vodskov IF Vodskov IF
Aabybro IF C Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U11 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Jetsmark C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jetsmark
Støvring B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Støvring
Aalborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U12 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B52/AFC A Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
Brønderslev IF 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjørring if A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Støvring A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
AaB A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaiF A Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U12 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjørring if Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Skagen IK B Logo Skagen IK Skagen IK
Støvring SIF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U12 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
bangsbo freja u13 C Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Brønderslev IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Brønderslev IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
KFUM U13 drenge B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Lundergård B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergård IF
Nibe Boldklub B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub

U13 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Dronninglund IF C Logo Dronninglund IF Dronninglund IF
HFS C Logo Hals Forenede Sportsklubber Hals Forenede Sportsklubber
Viborg Nørremarken B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken

U6 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Brønderslev IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Dronninglund 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dronninglund
Dronninglund 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dronninglund
Vodskov 4 C Logo Vodskov If Vodskov If

U7 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Lundergård 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergård IF
Lundergård 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergård IF
VBI 1 Logo Vraa/Børglum IF Vraa/Børglum IF
VBI 2 Logo Vraa/Børglum IF Vraa/Børglum IF
Vestbjerg 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted/Vestbjerg
Vestbjerg 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted/Vestbjerg
Vestbjerg 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted/Vestbjerg
Vodskov 1 C Logo Vodskov If Vodskov If
Vodskov 2 C Logo Vodskov If Vodskov If
Vodskov 3 C Logo Vodskov If Vodskov If

U7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev piger 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 3 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening

U8 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Asaa B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub
Bagterp 1 Logo Bagterp IF Bagterp IF
Bagterp 2 Logo Bagterp IF Bagterp IF
BI 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 3 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
De blå gule C Logo Brovst IF Brovst IF
De blå gule C Logo Brovst IF Brovst IF
GVL Løkken 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GVL Løkken
Jetsmark 1 A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 B Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
KfUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
PVSport81 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
St. Restrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet St. Restrup

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Lundergaard A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lundergaard IU
Skørping 1 A Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Aalborg KFUM A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U9 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Hals FS C Logo Hals Forenede Sportsklubber Hals Forenede Sportsklubber
HI 1 B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
HI 2 C Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Lynet B Thise Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Thise Idrætsforening
Skørping 2 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Stenum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenum
Aalborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg KFUM

U9 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Brønderslev IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Fortuna Hjørring B Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Hjallerup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hjallerup
SHI 1 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
Stenum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenum
Vrå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vrå

Arrangør: Brønderslev Idrætsforening
Sted: Brønderslev Idrætsforening
Adresse: Gl. Agdrupvej 17-23
Postnr: 9700
By: Brønderslev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2016>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 30-07-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter