Deltagere til Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne

I samarbejde med Middelfart Sparekasse afholder Løsning IF fodboldstævne for U6 til U12 drenge og U10 til U12 piger. Lørdag den 10 september 2016 på Løsning Stadion. Der er store pokaler til alle deltagere.

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Egebjerg/Gedved B Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Give Fremad B Logo Give Fremad Give Fremad
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
sabro if B Logo tst/Sabro tst/Sabro
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF
SS Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold

U10 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Løsning iF B Logo Løsning IF Løsning IF

U11 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bm B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bredballe IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Egebjerg/Gedved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hadsten C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hornsyld IF C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vejle fc C Logo Vejle FC Vejle FC

U11 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe tøserne B Logo Bredballe IF Bredballe IF
HOG Hinnerup B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF
Ubberud IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud

U12 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HSS C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vejle Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB

U12 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hedensted B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF

U6 mix  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Superheltene 1 Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Superheltene 1 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF

U7 mix  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ølsteds superhelte C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bm B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Egebjerg I.F. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg I.F.
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Løsning 1 B Logo Løsning if Løsning if
Løsning 2 B Logo Løsning if Løsning if
Løsning 3 B Logo Løsning if Løsning if
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Team Lunderskov B Logo lunderskov boldklub lunderskov boldklub
Tvingstrup KIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tvingstrup
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 drenge  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe B Logo Bredballe if Bredballe if
Egebjerg IF B Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Skanderborg 1 B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 C Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
FFF 1 B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
HSK(1) B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK(3) C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Lunderskov B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Sabro IF B Logo tst/Sabro tst/Sabro

Arrangør: Løsning IF
Sted: Løsning Stadion
Adresse: Tranebovej 8
Postnr: 8723
By: Løsning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 23-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter