Deltagere til Gladsaxe Cup 2016

Gladsaxe Cup er tilbage for U-7 til U-15 i Gladsaxe Sportscenter med afvikling i 2 haller. "Mange kampe-hurtig afvikling". Stævnet som er kendt for de flotte pokaler. Fodbold når det er bedst.

U10-A (2007)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 17:30-20:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U10-B (2007)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 16:00-18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 (A1) A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Team Maidane B Logo Næstved IF Næstved IF
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U10-CD (2007)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14:30-17:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B82-1 C Logo B82 Virum B82 Virum
B82-2 C Logo B82 Virum B82 Virum
Hekla City C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KB Spinjitzu C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Svogerslev BK C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tigerne C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 (2006)  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18:00-22:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AUMENTO STARS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f
B1903 A Logo B1903 B1903
B1903 B B Logo B1903 B1903
B1903 B (A) A Logo B1903 B1903
B93 A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 B A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Olympic Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
Bk Olympic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
Ipswich A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Joga Bonita Academy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nørrebro United Logo Nørrebro United Nørrebro United
Team Kulek B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Kulek

U12 (2005)  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.16:00-19:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Logo B1903 B1903
B93 Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B93 Hvid B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Fremad Amager [1] Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager [2] Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager [3] Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Løveholdet B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Oliver´s Garage A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team tiger C Logo Nørrebro United Nørrebro United
TIKITAKA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f
VIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f
VIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f

U13-BC (2004)  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 4 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Havenisserne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Herfølge B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Hvidovre Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Sammenholdet C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f
VIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f
VIF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V-i-f

U14-BC (2003)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BIF 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Juhl Andersen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Moffe.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
motech.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
White Ops B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U15-BC (2002)  | BC  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 1 B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 3 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
FC Svinekød B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Gnus Føl C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Gurli gris & Venner 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Gurli gris & Venner 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Listorps IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Listorps IF
Michaels Rødder C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Roskilde Racing Center B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Virumdrengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7-A (2010)  | A  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 11:30-15:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Bk Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Brøndby 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fc holte 2 A Logo Fc Holte Fc Holte
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
kastrup Boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB U7A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (2) A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB7E A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub Ællingerne 1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U7-B (2010)  | B  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09:30-13:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Blå B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Brøndby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Fc holte 3 B Logo Fc Holte Fc Holte
Fremad Amager U7 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fremad amager
GVI1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
HIK Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup 5 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u6 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB7E B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF

U7-CD (2010)  | CD  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 08:00-11:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fremad Valby 1 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Karlslunde IF 1 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup 4 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB7E C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub Ællingerne B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U8-A (2009)  | A  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 11:30-15:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
Glostrup FK 1 A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov_A A Logo Hareskov IF Hareskov IF
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kb Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
RBK A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Team connection A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Vallensbæk IF A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U8-B (2009)  | B  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09:30-13:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Barca Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gladsaxe Hero
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Christian's Drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gladsaxe Hero
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
Glostrup FK 2 B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov_B B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 7 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Slangerup B Logo Slangerup og Omegns IF Slangerup og Omegns IF
West Ham B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

U8-CD (2009)  | CD  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 08:00-11:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 - Suarez C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF 2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Cameroun - u7 C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Farum Tiger C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte 3 C Logo FC Holte FC Holte
Hammers C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
HIK 5 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 6 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 8 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Juventus C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 3 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
RBK C Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub

U9-A (2008)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 17:30-20:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U9-B (2008)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 16:00-18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 08 B1 - 2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lundtofte Boldklub B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub

U9-CD (2008)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 14:30-17:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF C Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
hif 08 C Logo Helsingør IF Helsingør IF
Rishøj Boldklub C Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub 2 C Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub


Sted: Gladsaxe Sportscenter
Adresse: Vandtårnsvej 55
Postnr: 2860
By: Søborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 28-10-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter