Deltagere til Gladsaxe Cup 2017

Gladsaxe Cup er tilbage for U-7 til U-15 i Gladsaxe Sportscenter med afvikling i 2 haller. "Mange kampe-hurtig afvikling". Stævnet som er kendt for de flotte pokaler. Fodbold når det er bedst. 400kr pr hold.

U10-A (2007)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 17:30-20:00

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Konya A Logo Ishøj boldklub Ishøj boldklub
melby if A Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
SIF Blå A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U10-B (2007)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 16:00-18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skovshoved Hvid Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U10-CD (2007)  | CD  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14:30-17:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B82-1 C Logo B82 Virum B82 Virum
B93 De Legesyge C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby piger Logo Brøndby IF Brøndby IF
De coole drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB1968
Faxe C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Greve Dab Team C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Gule tigere C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Gundsølille 2 C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
KB Tigrene C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB X C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB Y C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB Z C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Måløv boldklub piger Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Solrød FC C Logo Solrød FC Solrød FC
V39 - TIGERNE C C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 (2006)  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18:00-22:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Ajax A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
B93 A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 B A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Olympic Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
Bk Olympic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
Die Wölfe A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dream Team A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Ipswich A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rangers A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Striwerne A Logo B1903 B1903
VIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if

U12 (2005)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 18:00-21:00

Holdnavn Niv Logo Klub
HIK Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
J.A.AUTO B Logo B1903 B1903
Lbkboyz A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lbkboyz
VIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if
VIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if
VIF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if

U13-BCD (2004)  | BD  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
DLT B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Helsingør 1 B Logo Helsingør IF Helsingør IF
Helsingør 2 Logo Helsingør IF Helsingør IF
Kumferne B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Skjold 2004 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2004 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
VIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if
VIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if
VIF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if
Værløse 1 B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
Værløse 2 B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U14-BCD (2003)  | BD  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Blandet 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
B93 ØF blandet 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
DLT B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
GVA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -GVA
ikrams drenge C Logo Høje Taastrup Idrætsforening Høje Taastrup Idrætsforening
Ishøj - 2 Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Ishøj BK -1 Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Jægersborg Blå C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Kb3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Roars drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde
Swag B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Beast C Logo Hornbæk IF Hornbæk IF
White Ops Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15-BCD (2002)  | BD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
De sidste B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Grønlænderne B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Køge Boldklub Grå B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nørrebro United Logo Nørrebro United Nørrebro United
Snake Eyes B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Spring for livet B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov

U7-A (2010)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 11:30-15:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
Brøndby 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
BS72 - 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
kastrup Boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB U7A (1) Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Store Merløse/kværkeby Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store Merløse

U7-B (2010)  | B  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09:30-13:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Hvid B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Brøndby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
BS72 - 1 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Havdrup Logo Havdrup GI Havdrup GI
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
kastrup Boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB U7A (2) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB7D B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB7D 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
SIF RØD B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U7-CD (2010)  | CD  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 08:00-11:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
FFB C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FIF C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
GVI 2 C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
kastrup boldklub 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB7D 3 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 3 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
RØD C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
SIF Hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Tårnby FF drengene Logo Tårnby FF Tårnby FF

U8-A (2009)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 11:30-15:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Farum Tiger A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kb Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Restaurant Hercegovina A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U8-B (2009)  | B  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09:30-13:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AFK1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allerød Fodboldklub
AFK2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allerød Fodboldklub
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum 1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Greve Blå Lyn B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI 1 B Logo Herlev IF Herlev IF
HI 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
JB B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
RBK B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub

U8-CD (2009)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 08:00-11:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby P Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ejby IF 1968 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
Greve Blå Kometer Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
JB1 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

U9-A (2008)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 17:30-20:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U9-B (2008)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 16:00-18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
HIK 08 B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
HUI B3 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tårnby FF 1 A Logo Tårnby FF Tårnby FF
VSB B B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9-CD (2008)  | CD  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 14:30-17:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 C Logo B1903 B1903
B93 De unge legesyge C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
BS72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Grantoften if C Logo Grantoften if Grantoften if
Haslev Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HIK 08-3 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Hundige 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet hundige
Stenløse C Logo Stenløse BK Stenløse BK
TFC Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tårnby FF 2 C Logo Tårnby FF Tårnby FF
VSB C C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB C2 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub


Sted: Gladsaxe Sportscenter
Adresse: Vandtårnsvej 55
Postnr: 2860
By: Søborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 25-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter