Deltagere til BSI/VIF Nordic Cup

TYSKER Stævne i for U11&U12&U13. Stævnet afholdes som et 8-mands stævne. Stævnet afholdes over 2 dage, d.8-9 okt. Kom og være med til en fantastisk fodboldweekend. Præmier til 1., 2. og 3 pladsen. Stævnet med de store pokaler. VIF=FODBOLD

U11-A  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A Logo B1903 B1903
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Olympic (S) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Olympic
Brøndby IF 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Frederikssund FB A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kvarnby IK (S) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvarnby IK
Køge A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
LB07 (S) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Lyngby BK A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Trelleborg United (S) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Trelleborg United

U11-BC  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-A  | A  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903 A Logo B1903 B1903
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BIF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Farum BK A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FCN A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
FHF A Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HBI U12 A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HVB 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Rosenhøj A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Skjold-Birkerød A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skjold-Birkerød
Slagelse A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse
Solrød A Logo Solrød FC Solrød FC
Vanløse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
VIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro IF

U12-BC  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSI Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
FA 2000 (2) B Logo FA 2000 FA 2000
Fremad Amager 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HBI U12 B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
NFC-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NykøbingFC
Slagelse B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Turbo drengene Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U13-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Greve A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Rosenhøj A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U13-BC  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub


Sted: Brøndby Strand Idrætsklub
Adresse: Tybjergparken 12
Postnr: 2660
By: Brøndby Strand
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 30-09-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter