Deltagere til NYBOLIG CUP 2016 - ØRSLEV GIF

ØRSLEV CUP i Ørslev ved Vordingborg er et af de bedst arrangerede stævner i området. I år prøver vi et efterårsstævne - men vi lover stadig godt vejr. Der spilles i 3-mands, 5-mands, 8-mands og 11-mands. Kom og oplev Sydsjællands hyggeligste stævne.

U10 - årgang 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Langebæk Alliancen Hvid C Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
NFB/NAB-1 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFB/NAB-2 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC-1 A Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-2 B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-3 C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Nyråd IF Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Præstø's Drenge A Logo Præstø if Præstø if

U10/U9 - årg 07/08  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK05 supertøser C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HFC pigerne C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U11 - årgang 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe drengene C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Skælskør B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør B&I
Ørslev GIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U12 - årgang 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nyråd IF B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening

U12/U11 - årg 05/06  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HGB1 Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 - årgang 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe drengene C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Faxe ladeplads B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Møn FK Logo Møns FK Møns FK
Ørslev Rød B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U14/U13 - årg 03/04  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14/U15 - årg 02/03  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ørslev C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U15-U17 - årg 02-00  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Deep purple B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Purple Rain B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U16-U18 - årg 99-01  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ørslev A Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U6 - årgang 2011  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U7 - årgang 2010  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
fk. rød B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
fk.grøn B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Hg 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Præstø IF 1 Logo Præstø IF Præstø IF
Præstø IF 2 Logo Præstø IF Præstø IF
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF 1 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U8 - årgang 2009  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk sydsjælland B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holmegaard GB B Logo Holmegaard Håndbold Holmegaard Håndbold
Mfk drengene Logo Møns FK Møns FK
NFC U8B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC U8C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NIF 1 B Logo Næstved IF Næstved IF
Nyråd IF Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Suså IF 1 A Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Suså IF 2 Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF 1 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U9 - årgang 2008  | Mixede

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk grøn C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk rød C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG Kontrast Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED-ELSERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q-AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Kastrup FK 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kastrup FK
Kastrup FK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kastrup FK
NAB-1 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB-2 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nykøbing FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Nykøbing FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Nyråd IF Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Næstved Grøn Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved Hvid Logo Næstved IF Næstved IF
SB1 B Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
SB2 C Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

Arrangør: Ørslev GIF
Sted: Ørslev GIF's anlæg
Adresse: Fragevej 4
Postnr: 4760
By: Vordingborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 24-08-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter