Deltagere til HIK CUP - 2016 efterår

Hellerup Idræts Klub afholder HIK CUP - forår 2016 lørdag d. 1. & søndag d. 2 oktober. for årgang 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 & 2012. HIK CUP 2016 tilbyder mange kampe, kort ventetid, godebaner, dommere og vi har flere års erfaring med stævneafholdelse.

U10 (2007) B  | B  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 14.00-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B1 B Logo B1903 B1903
B1903 B2 B Logo B1903 B1903
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Farum C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FIX 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIK 07-2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 07-3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hornbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hornbæk 07
Husum Grøn B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KB Piraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løverne B Logo Ishøj boldklub Ishøj boldklub
RBK B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
SIF 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
SIF 2 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjold Birkerød (B) B Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Solrød Fc B Logo Solrød Fc Solrød Fc
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vanløse Hvid B Logo Vanløse IF Vanløse IF
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U10 (2007) C  | C  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 14.00-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Drengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremadvalby
Farum B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Kimmerslev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kimmerslev
FIX 2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Gundsølille C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla Bryggen C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 07-4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 07-5 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Husum Orange C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
LB07 Malmö C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07 Malmö
RBK C Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
SIF blå C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjold Birkerød (C) C Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Skjold rød C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Tigerne 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Taastrup FC 3 C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U5 (2012)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2012 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK Hvid Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U6 (2011)  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 1 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 4 Logo FA 2000 FA 2000
Glostrups spillopper C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov IF C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov IF 2 C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov IF 3 C Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIK Blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup BK U6 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 3 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
VB 1 Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
VB 2 Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
VB 3 Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.30-15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Dragør A A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte 1 drengene A Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 2 drengene A Logo FC Holte FC Holte
HG Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB A (2) A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB6E Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB6E 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) BC  | BC  | Herrer/Drenge

42 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.30-15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
1 Logo Aakanden GF Aakanden GF
2 Logo Aakanden GF Aakanden GF
3 Logo Aakanden GF Aakanden GF
AIF Condi B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Brøndby 1 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 3 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 4 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 5 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 - 1 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
De røde lyn B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
De røde lyn 1 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Dragør B B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør C C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 4 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 5 Logo FA 2000 FA 2000
FC Holte Drengene B Logo FC Holte FC Holte
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI 1 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
JB B Logo Jægersborg boldklub Jægersborg boldklub
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF U7 Hold Hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjoldkrokodillerne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldrødder B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
SKOVSHOVED RØD B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Vallensbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Værløse Boldklub C Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U8 (2009) A  | A  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
B93 - Messi A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Dpe Transport Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Farum Tiger A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Galaticos A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve Hvid 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov_A A Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov_B B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK Hvid A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I 1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvid A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Kastrup A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Restaurant Hercegovina Frederiksberg A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U8 (2009) B  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B1903 4 B Logo B1903 B1903
B1903 5 B Logo B1903 B1903
B93 - Ronaldo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Galacticos 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barcelona Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gladsaxe Hero
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Holte 2 C Logo FC Holte FC Holte
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 3 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fremad Amager transport B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve Fodbold B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kastrup B B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup C C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestia 1 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 (2008) A  | A  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Brøndbyernes IF Blå A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
GVI Blå A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 08-1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hørsholm-Usserød IK A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Ringsted IF A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Ajax A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Team Nitro A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
VSB A A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9 (2008) B  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B93 - Måltyvene B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barcelona Logo Sundby boldklub Sundby boldklub
Dragør 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HI BLÅ B Logo Herlev IF Herlev IF
HIK 08 B1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK08B1 - (2) B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hørsholm-Usserød IK B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
JB U9 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Karlslunde 3 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde if Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
TFC Boys C Logo Høje Taastrup Idrætsforening Høje Taastrup Idrætsforening
TFC drengene B Logo Høje Taastrup Idrætsforening Høje Taastrup Idrætsforening
Valby BK Blåt Hold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Valby BK
Valby BK Grønt Hold C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Valby BK
Vanløse blåt hold B Logo Vanløse IF Vanløse IF
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Hellerup Idræts Klub
Sted: HIK
Adresse: Bregnegårdsvej 25
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 25-09-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter