Deltagere til Champions League for Kids-SJÆLLAND

Se cupbooking.dk Danmarks sjoveste vinterturnering - en masse kampe mod forskellige modstandere

U10 - 2007  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum BK (3) C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Farum BK
Gundsølille Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Herleb C Logo Herlev IF Herlev IF
Ishøj BK C Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
SB50 C Logo SB50 Fodbold SB50 Fodbold
Stenløse C Logo Stenløse BK Stenløse BK

U10 - 2007  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U10 - 2007  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjørne Banden B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Farum BK (2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Farum BK
FHF B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
stenløse B Logo Stenløse BK Stenløse BK
Store Merløse Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store Merløse
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Viby IF B Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U11 - 2005/2006  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 - 2005/2006  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 - 2006  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 3 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KBK C Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
Nykøbing FC C Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Sorø Freja C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Vanløse IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
Vipperød 06 C Logo Vipperød BK Vipperød BK
Ørestad C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

U11 - 2006  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U11 - 2006  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B Logo B1903 B1903
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Espergærde IF Logo Espergærde IF Espergærde IF
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas B B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Høng GF B Logo Høng GF Høng GF
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nykøbing FC B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Rønnede B Logo Rønnede IF Rønnede IF
Sundby B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U12 - 2005  | B  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Frederiksværk B Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Humlebæk B Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
HVB 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KBK B Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
KVIF NORD B Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
NFC-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NykøbingFC
Nyråd IF B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Rosenhøj 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj
Roskilde KFUM 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde KFUM
Skovserne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skovshoved
skovshoved IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skovs
Solrød B Logo Solrød FC Solrød FC
Sorø B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Sundby B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Ølstykke B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U12 - 2005  | A  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød 1 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B 1903 U 12 A1 A Logo B1903 B1903
B1973 Herlev A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HBI A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HVB 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
NFC A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
Rishøj BK 1 A Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Rosenhøj A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Skjold Birkerød A Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Solrød A Logo Solrød FC Solrød FC
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Øltykkes A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ølstykke

U12 - 2005  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
HIK C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Humlebæk C Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
HVB 3 C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KBK C Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
KVIF SYD C Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
KVIF SYD C Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Rishøj BK 2 C Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Ølstykke C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
Ørestad C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ørestad

U13 - 2003/2004  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 - 2004  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
b1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Gislinge BK A Gislinge Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Gislinge Boldklub
Rosenhøj A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U13 - 2004  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Vest C Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre
FFB C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Haslev C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U13 - 2004  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FFB C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Hold 3's Drenge C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
ishøj løverne C Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Vallensbæk IF C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U13 - 2004  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B Logo B1903 B1903
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

U13 - 2004  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Haslev B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U13 - 2004  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum BK A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U13 2003/2004  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 - 2003  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Vest C Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre

U14 - 2003  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FHF
herlev A Logo Herlev IF Herlev IF

U14 - 2003  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF

U15 - 2001/2002  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 - 2001/2002  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 - 2002  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem Bjæverskov B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov

U15 - 2002  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 - 2002  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - 2010  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Intersport A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ishøj boldklub A Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Vallensbæk Løver B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U7 - 2010  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Vallensbæk Leoparder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U7 - 2010  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjørne banden B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fremad Valby B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Holte A Logo FC Holte FC Holte
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB 1906 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vallensbæk Tigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Aakande GF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakande GF 1
Aakande GF2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakande GF2

U8 - 2009  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
BK Avarta A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
BK Hellas A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Glostrup A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Ishøj Boldklub A Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Rudersdal A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Store Merløse Fodbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse

U8 - 2009  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 - 2009  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B 73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Brøndby IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve hvid 20 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Rudersdal B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal
SIF B Logo Snekkersten Idræts Forening Snekkersten Idræts Forening
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC

U9 - 2007-2008  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - 2007-2008  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - 2008  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
b1903 A Logo B1903 B1903
B93 1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 2 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
bsv A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
hellas A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
holte FC A Logo FC Holte FC Holte
Kastrup A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Ringsted A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Skjold Birkerød A Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
solrød 1 A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 2 A Logo Solrød FC Solrød FC
Aakande Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet aakanden
Aakanden Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet aakanden

U9 - 2008  | B  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
afk B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1903 B Logo B1903 B1903
Bagsværd B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
BK Vest B Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre
Bsf 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellerup B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Holte FC B Logo FC Holte FC Holte
KBK Hillerød B Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
Lundegård B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Ringsted 2 B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted Blå B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Skjold Birkeræd B2 B Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød B1 B Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold

U9 - 2008  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Bagsværd C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Farum BK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Farum BK
Fremad Valby Logo Fremad Valby Fremad Valby
KASTRUP 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KASTRUP C3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

Arrangør: Vallensbæk IF 39
Sted: Egen bane



Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 22-10-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter