Deltagere til Boldklubben Frem cup 2016

Boldklubben Frem holder bredde stævne d 29-30 okt for U9 og U10. Alle får medaljer og personlig pokal til 1. og 2. plads i begge rækker.

U10  | b  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Autonorden B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ABT FIAT B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
B2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremadvalby
BB1 B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
BBa B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bk Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Bk Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 1 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla Bryggen B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla City C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB B1 Panterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Tigrene B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kulladals FF blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kulladals FF
Kulladals FF blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kulladals FF
Kulladals FF Röd B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kulladals FF
LB07 - 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
LB07 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Løverne B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Store Merløse Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Team Patito B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Team Pato A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vanløse Hvid B Logo Vanløse IF Vanløse IF
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9  | c  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby sort C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B73 2 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Bk Frem C Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Dragør 1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
HIF 2 C Logo Helsingør IF Helsingør IF
HIF helsingør C Logo Helsingør IF Helsingør IF
Karlslunde 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KARLSLUNDE IF 5 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Nexø Boldklub C Logo Nexø Boldklub Nexø Boldklub
Nexø boldklub 2 C Logo Nexø boldklub Nexø boldklub
Nexø Boldklub 3 C Logo Nexø Boldklub Nexø Boldklub
Skjoldungerne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Store Merløse C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
TFC drengene C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U9  | b  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B73 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 3 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 4 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Bk Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
HIK 08 B1 (2) B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde if B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Rosenhøj BK B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
TFC Boys B Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Boldklubben FREM
Sted: Boldklubben FRem baner
Adresse: Julius andersensvej 7
Postnr: 2450
By: Kbh SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 23-10-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter