Deltagere til INDOOR LIGA CUP 2016

Dalum IF 2007 har indgået i et samarbejde med Fredericia KFUM om at lave Europas største inde stævne for en årgang, store pokaler til alle, alle spiller lige mange kampe. & haller under samme tag og badeland

U10A  | A  | Mixede

48 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BIF 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Brøndby IF 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV af 2016 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
De gule djævle A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Espergærde IF - 1 A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
FIX 1 A Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Greve Blå A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HFK Gul A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HIK07 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK07-2 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Humlebæk A Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NBK/AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Nykøbing FC A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RBK A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Rolfsted/Højby A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skive 1 A Logo Skive IK Skive IK
Skovshoved 1 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Slagelse B&I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Spjald IF A Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Totterne A Logo Hareskov IF Hareskov IF
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vinding SF1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSB A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U10BC  | BC  | Mixede

48 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA drenge B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASA
ASA drenge C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASA
B1903 U10 B Logo B1903 B1903
B1903 U10-2 B Logo B1903 B1903
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BIF 2 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
BIF 3 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
BIF 4 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Boldklubben Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Christians drenge Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Christians drenge 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Espergærde IF - 2 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
FIX 2 B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fusserne B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Greve Blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Holbæk B&I B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Humlebæk B Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
KB Fighterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Piraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kæmperne B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
NBK/AIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Oks 3 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RBK B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Sanderum Boldklub 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skive 2 B Logo Skive ik Skive ik
Skovshoved 2 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Slagelse B&I B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sommersted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sommersted IF
Stensballe IK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC3 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Ubberud if B Logo Ubberud if Ubberud if
Varde IF B Logo Varde IF Varde IF
Vinding SF2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSB 1 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub


Sted: Fredericia Idræts center
Adresse: Vester Ringvej 100
Postnr: 7000
By: Fredericia
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 04-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter