Deltagere til BK Skjold Cup

2007/2008-Stævne på Østerbro Stadion. Er du til - mange og lige mange kampe til alle - kort ventetid - gode dommere - super græsbane - stadionoplevelse - jævnbyrdige kampe er vigtigere end sejre. Så er stævnet noget for dig.

U10 - Årgang 2007  | d  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 - Årgang 2007  | b  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Haslev FC B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
KB Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Ølstykke 1 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U10- Årgang 2007  | c  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hundige C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Ølstykke 1C C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U9 - Årgang 2008  | bc  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2008 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Karlslunde 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF

Arrangør: Boldklubben Skjold
Sted: Østerbro Stadion
Adresse: Gunner Nu Hansens Plads 7
Postnr: 2100
By: København Ø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 10-09-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter