Deltagere til Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold

VI mgl 3 STK U15 PIGEHOLD.Vi holder tilmeldingen for U15 piger åben indtil på onsdag den 7/12 kl.12 eller ved udsolgt. Så Kom til Fyn og deltag i et af Fyns mest populære indestævner. Alle spiller finalepuljer. ALLE hold får min.6 kampe.

U-12 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager If Fodbold A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Ikast drengene A Logo Ikast fs Ikast fs
KB A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Paper Consult A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rosengårdens Isenkram A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Team EFB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U-12 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Hedensted Hardhitters B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Morud IF A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr.Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby pigerne C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
TEAM GVG B Logo Marienlyst Marienlyst
Team KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Team KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
TPI- de seje B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI- de skønne C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI- piger B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-13 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF 1 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Herning Fremad A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Kerteminde BK A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Næsby Blå A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Grøn A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
White Ops A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-13 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BechGranit.dk A Logo FC horsens FC horsens
BM1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Buccma energy A Logo Billund IF Billund IF
Busters Piger C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
Cillins B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FC Pigerne B Logo FC Horsens FC Horsens
MS Sporty Girls A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
TPI Hvid B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Rød C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U-14 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
EGIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF 2 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
NBU Tigers B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nr. Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/Søby B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS X A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Team Vest A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
The Future A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U-14 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
FCM område 5 (1) B Logo FC Midtjylland FC Midtjylland
FCM område 5 (2) B Logo FC Midtjylland FC Midtjylland
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kolding B A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løjt IF A Logo Løjt IF Løjt IF
MBL A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Nr.Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
SSV Højfyn C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
Team Odense Q 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Team Odense Q 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK
Årslev boldklub A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-15 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 18:45 - 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
5450 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
FC Frede A Logo FC Fredericia FC Fredericia
FCM DRENGENE A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hjalleseparken A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
LDM Revision Vejle A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Næsby A A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby B A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SB A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sparekassen Kronjylland, Kolding A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sport 24 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-15 piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 18:45 - 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
A/S Revision Hatting B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Byens Guldsmed A Logo Grenaa IF Grenaa IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
MBL A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ses på grillen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Q Odense
StribQ B Logo Strib IF Strib IF
Team Odense Q A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Odense Q
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tøserne A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Unicorns B Logo Strib if Strib if

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 06-12-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter