Deltagere til Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11

SIDSTE CHANCE FOR TILMELDING I DAG VED MIDNAT Dalum IF indbyder til stort indestævne for U8-U11. Vi Lover min 6 kampe til alle hold og alle spiller finale puljer. Vi mgl flg hold for udsolgt, U11 dr.(3) U8 Dr.(5) U9/U10 Piger (4) og U11 piger(4)

U-10 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Hammerum IF A Logo Hammerum Idrætsforening Hammerum Idrætsforening
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ravn Arkitektur A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Rolfsted/Højby A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
SFB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U-11 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
BM Banditterne C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De 5 Esser A Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFK piger B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Sanderum 10 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SMD.dk B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Thurø B Logo Thurø boldklub Thurø boldklub
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U-11 Piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe Tøsserne C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
LB Krigerne B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub A Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
TPI Hvid A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Rød A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Ubberud IF A Logo Ubberud IF Ubberud IF

U-8 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl, 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909 U8 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Kims drenge C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
U8D B Logo Strib IF Strib IF

U-9 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
A-coiffure A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Gauerslund IF 1 A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
HPTI 1 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
IF92 Esbjerg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF92 Esbjerg
Phønix A Logo Varde IF Varde IF
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tommerup 1 A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
Tommerup 2 C Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud 2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U-9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub

U9/U10 Piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF U9 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF U9 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Pigerne fra Fjordager C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Strib 1 C Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 C Logo Strib IF Strib IF
Strib IF U9 PIger C Logo Strib IF Strib IF
Søhus/Stige Pigerne B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Ubberud IF B Logo Ubberud IF Ubberud IF

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 06-11-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter