Deltagere til Vinter Champions League U9+U10

STADIG LEDIGE PLADSER - Vinter Champions League ! Stævnet afvikles, så alle hold spiller 8 kampe fordelt på 4 spilledage vinteren igennem! Kun 5 hold i hver pulje - Først til mølle......

U10A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI A Logo Engum UI Engum UI
Gesten Vikings Logo Gesten if Gesten if
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Spangsbjerg IF A Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
VSK Aarhus A Logo Vejlby ik Vejlby ik

U10B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA U10 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASA
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HOG Girls Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA U10 C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASA
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Stilling if 2 C Logo Stilling IF Stilling IF
Vorup FB 2 Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
VRI C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Egebjerg IF A Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Give Fremad A Logo Give Fremad Give Fremad
HA85 - 1 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSF A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HSK(1) A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Lyseng Fodbold
Virup if A Logo Virup if Virup if

U9B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Grundfør B Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HA85 - 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup SF 1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Virup if 2 B Logo Virup if Virup if
Åbyhøj B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U9C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De grønne helte C Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSK(2) C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Skødstrup SF 2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Stjær Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stjær Boldklub

Arrangør: Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sted: Vibe Arena
Adresse: Svinget 4
Postnr: 8382
By: Hinnerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 01-10-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter