Deltagere til Flügger Farve Cup - Christiansfeld

Hyggeligt opstartsstævne for indendørs sæsonen 2016/2017 i Cuben Christiansfeld. STÆVNET ER FOR B- og C-HOLD. Ingen A-Hold vil blive accepteret.

U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 29. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Ødis if 1 C Ødis if Logo ukendt af Staevner.dk Ødis if
Ødis if 2 C Ødis if Logo ukendt af Staevner.dk Ødis if

U11  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 23. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 30. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
HFK piger 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK piger 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt hold B B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt hold C C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt hold C1 C Logo Løjt IF Løjt IF
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 30. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 30. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Løjt IF Piger Logo Løjt IF Løjt IF

U14  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 23. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF

U5  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 22. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 22. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub

U7  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 22. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam GIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 22. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam GIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Wild boys B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 29. oktober

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI U9 - 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI U9 - 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
EGIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia FF B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF2 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Hfk 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

Arrangør: Christiansfeld IF
Sted: cuben
Adresse: østprøven 1
Postnr: 6070
By: Christiansfeld
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 03-10-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter