Deltagere til KB Julestævne

KB Julestævne 2009 i KB Hallen. Juleslik og gaver til alle. For hver årgang er der en A og en B række for at tilgodese alle hold uanset niveau. Holdene bliver delt i puljer a 4 hold. De 2 bedst placerede hold går videre til et slutspil.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  7 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
HUI 00-3 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KØGE "C" B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Roskilde KFUM 3 B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
bif3-1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
bif3-2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
bif3-3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
de lyserøde A Logo skovshoved if skovshoved if
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
gørløse si B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet gøsløse gsi
HG Team Barslund B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Hold 2 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Køge boldklub 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
RB1906 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U8  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alsønderup B Logo Alsønderup Idrætsforening Alsønderup Idrætsforening
Banditterne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solrød fc / Brøndby IF
BK FIX 02/A A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Frem02-1 A Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
Frem02-2 B Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
Greve drengene B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
KB U8C(1) A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U8C(2) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Sorø A Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Vallensbæk Hold 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hold 2 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
vanløse if A Logo vanløse if vanløse if

U8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alliancen A Logo Endeslev-Vråby IF Endeslev-Vråby IF
Brøndby IF (3) B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV 01-1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 01-1 Sort A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
gørløse si B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet gøsløse gsi
Køge B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
rønnede Logo rønnede if rønnede if

Arrangør: Kjøbenhavns Boldklub
Sted: KB hallen
Adresse: Peterbangsvej 147
Postnr: 2000
By: Frederiksberg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2009>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 01-12-2009

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014
27. - 30. dec
Vildbjerg Cup Indoor 2014
12. - 14. dec
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
ABC CUP 2015
2. - 4. jan 2015
Marienlyst Cup 2014
19. - 21. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
TUSE CUP UNGDOM
12. - 21. dec
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP
19. - 21. dec
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Simon Kjær - Diadora Cup
20. - 22. feb 2015
Tour Holland
16. - 17. okt 2015
Montafon Alpine Trophy
5. - 7. jun 2015
Trofeo d'Italia
30. - 31. maj 2015
Jesolo Cup
5. - 6. jun 2015
Zwolle International Cup
6. - 7. jun 2015
Jersie United Cup 2015
14. feb 2015
Nordea Cup 2015, Give
3. - 4. jan 2015
Søllinge Boldklub og DGI Fyn
10. jan 2015
3F Indoor Cup 2014 - Julestævne i Bælum
28. dec
Fraugde Cup - 2014
5. - 7. dec
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014
27. - 30. dec
B1913 CUP
5. - 7. dec
DGI Julestævne Halvbanestævne Vindinge
14. dec
Sanderum Boldklub B-/C-stævne
6. - 7. dec
Wunderelf julecup
14. dec
Marienlyst Cup 2014
19. - 21. dec
Kolding IF Futsalstævne
13. dec
DGI Jule-/breddestævne Vindinge
13. dec
Martinsen Cup
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter