Deltagere til BIF CUP 2016 B/C stævne

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play stævnet BIF CUP 2016 for B/C hold i U9, U10 og U11 drenge. Stævnet er et bredde stævne, hvor der er ens pokaler til alle spillere samt GRATIS Jyske Bank kaffe til alle.

U10B (07) 8:30-11:30  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 8:30 - 11:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Harlev 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 2 B Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Ry Fodbold - B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Ry Fodbold - B2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold

U10C (07)11:00-14:00  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 11:00 - 14:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Egebjerg/Gedved C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg if
Harlev 3 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harte C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HEI 1 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Lindved-GDIK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lindved-GDIK
VIF U10 drenge C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11BC(06)14:00-17:00  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14:00 - 17:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
HEI C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Herning Fremad 1 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Hornsyld IF 1 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hovedgård 1 Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 Logo Hovedgård IF Hovedgård IF

U9B (08) 14:00-17:00  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 14:00 - 17:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brædstrup IF 4 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
FC Hørning B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
GIF 1 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
GIF 2 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
HA85 - 4 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK B Logo Harlev Ik Harlev Ik
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Lystrup IF 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF

U9B (08) 8:30-11:30  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 8:30 - 11:30

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg B B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Brædstrup IF 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
HA85 - 1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 - 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hovedgård if 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård if 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Løgstrup 1 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U9C (08) 11:00-14:00  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 11:00 - 14:00

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg C C Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Brædstrup IF 3 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
GIF 3 C Logo Grenaa IF Grenaa IF
HA85 - 3 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK 1 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev Ik 2 C Logo Harlev Ik Harlev Ik
Hørning IF C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Lindved GF C Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Lystrup IF 1 C Logo Lystrup IF Lystrup IF

Arrangør: Brædstrup IF
Sted: Brædstrup Hallen
Adresse: Skovvejen 29
Postnr: 8740
By: Brædstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 04-11-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter