Deltagere til BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup

NYTÅRSCUP I NØRREBROHALLEN I SAMARBEJDE MELLEM NØRREBRO UNITED OG BK SKJOLD

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U/10  | B  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Husum boldklub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kent Nielsen B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Pierres drenge B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Brun B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk skjold
Skjold Hvid 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skovshoved Hvid B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Svogerslev Boldklub B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U/10  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fix 2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Nørrebro United - Henrik Andersen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Morten Olsen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Susanne August C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United . Pernille Harder C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Sif drengene C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Sif rødderne C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjold Rød C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U/11  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brede B Logo Brede IF Brede IF
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Nørrebro United - Preben Elkjær B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjold blå B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold rød B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold sort B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U/11  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Frem C Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
De Rå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
De Seje C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FA2000
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KB lions C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjold grøn C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold gul C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold hvid C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold orange C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U/12  | B  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold Hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brønshøj B Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Ffkp B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ffkp B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Frederiksberg pigerme Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Holbæk sportsakademi B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvepsene C Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Skjold Hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Rød A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vestegnen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U/12  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U/13  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skjold 2004 1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2004 2 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U/13  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Brian Laudrup B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjold 2004 3 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2004 4 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Østerbro IF 1 C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U/14  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U/14  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U/5 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U/6  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Starwars B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
B1903 - 1 Logo B1903 B1903
B1903 - 2 Logo B1903 B1903
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Ninjago B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
HIK Klopp B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Mourinho B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Wenger B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kongeklubben København B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kongeklubben København C.F.
Man City B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Argentina B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Argentina Grøn C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Brasilien C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Cameroun C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U/7  | Mixede

40 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT Superstjerner C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AFK 1 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AFK 2 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AGF Blå B Logo Aakanden GF Aakanden GF
AGF Hvid B Logo Aakanden GF Aakanden GF
AGF Rød B Logo Aakanden GF Aakanden GF
B1903 Gepard A Logo B1903 B1903
B1903 Jaguar B Logo B1903 B1903
B1903 Løver A Logo B1903 B1903
B1903 Puma B Logo B1903 B1903
Barca B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Bk Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BS72 - 1 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Danmark C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Dortmund Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
HIK Hvid C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
kastrup boldklub 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u7 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB U7A C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7B-1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7B-2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løverne 1 B Logo FA 2000 FA 2000
Løverne 2 B Logo FA 2000 FA 2000
Løverne 3 B Logo FA 2000 FA 2000
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Nørrebro United - Argentina C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Cameroun Grøn B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United Cameroun Hvid B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Rosenhøj 1 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Skjoldkrokodillerne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Tigerne 1 B Logo FA 2000 FA 2000
Tigerne 2 B Logo FA 2000 FA 2000
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U/8  | B  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
HI 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
Husum B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Nørrebro United - Danmark B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjold 2.09 De cool C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Sami B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
ØIF-1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
ØIF-2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U/8  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Condi C Logo Albertslund IF Albertslund IF
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
kastrup boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nørrebro United - Chile C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjold 2.09 De seje C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U/9  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 2008 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bjørnene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stafan
Bjørnene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Stefan
KB 1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nørrebro United - Argentina C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjoldungerne B1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U/9  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby sort C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
HIK 08-3 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United - Cameroun C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjoldungerne C1 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

Arrangør: Boldklubben Skjold
Sted: Nørrebrohallen
Adresse: Nørrebrogade 208
Postnr: 2200
By: København N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 01-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter