Deltagere til Vibecup del 1

NY RÆKKE U15/16 ÅBNET SØNDAG.! Vibecup 2016/17 Et godt stævne i en hal med masser af plads. Super flotte pokaler/statuetter som præmier (altså ingen kedelige medaljer). pokal/statuette til alle deltagere i U6-U7-U8 uanset placering

U12 Piger(årg2005)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag søndag 20. nov

Holdnavn Niv Logo Klub

U13/14 Dr B (03/04)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 19. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund B Logo Dianalund IF Dianalund IF
DLT B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kværkeby
Høng B Logo Høng GF Høng GF
Næver4ever B Logo Næstved IF Næstved IF
Stenlille IF B Logo Stenlille IF Stenlille IF
Stillinge IF B Logo Stillinge IF Stillinge IF
Store Lyngby 1 B Logo St. Lyngby IF - 24. kreds St. Lyngby IF - 24. kreds
Team Næver B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13/14 Dr C (03/04)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 19. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund IF 2 Logo Dianalund IF Dianalund IF
Herfølge C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Høng C Logo Høng GF Høng GF
LBI C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Raklev B Logo Raklev GI Raklev GI
Ruds vedby IF C Logo Ruds Vedby IF Ruds Vedby IF
Store Lyngby 2 C Logo St. Lyngby IF - 24. kreds St. Lyngby IF - 24. kreds
årby C Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening Årby Gymnastik og Idrætsforening

U15/16 Dr (søndag)  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag søndag 20. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund IF 2 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Grønlænderne B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Jørgens deciple B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet O.P. GaMeRBoYs
Stenlille 1 B Logo Stenlille IF Stenlille IF
Stenlille 2 B Logo Stenlille IF Stenlille IF
Sørby magle IF 1 B Logo Sørbymagle idrætsforening Sørbymagle idrætsforening
Sørby magle IF 2 B Logo Sørbymagle idrætsforening Sørbymagle idrætsforening
Team easy on B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Tonsser B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vemmelev B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U15/16 Dr(årg02/01)  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Fredag 18. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Bussen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet O.P. GaMeRBoYs
Dianalund if 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Gurli gris & Venner 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Gurli gris & Venner 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF B Logo Høng GF Høng GF
Osted Antik B Logo FC Lejre FC Lejre
Team Mælkesnit C Logo Vipperød BK Vipperød BK

U6 Dr/piger(årg2011)  | C  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag søndag 20. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund IF 1 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
FC Storebælt 1 C Logo FC Storebælt FC Storebælt
FC Storebælt 2 C Logo FC Storebælt FC Storebælt
Fløng/Hedehusene B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Holbæk 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
NiF Grøn Logo Næstved IF Næstved IF
virum-sorgenfri BK 1 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum-sorgenfri BK 2 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U7 Dr/piger(årg2010)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag søndag 20. nov

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Dr/piger(årg2010)  | C  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag søndag 20. nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Boeslunde BK B Logo Boeslunde Boldklub Boeslunde Boldklub
Dianalund IF 1 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Logo dianalund IF dianalund IF
fløng/Hedehusene C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Lynge Broby IF B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
Skælskør B&I B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør BK & IF
Tuse IF B Logo Tuse IF Tuse IF
Vemmelev 1 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U8 DrengeB(årg2009)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 19. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF 2 B Logo Benløse IF Benløse IF
Dianalund 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ruds Vedby IF B Logo Ruds Vedby IF Ruds Vedby IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8 DrengeC(årg2009)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spilledag Lørdag 19. Nov

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF C Logo Benløse IF Benløse IF
Dianalund 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Herfølge BK C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Lynge Broby IF C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Vipperød BK C Logo Vipperød BK Vipperød BK

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberg hallen Dianalund
Adresse: Søemosevej 44
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 17-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter