Deltagere til LOLLANDS BANK CUP 2016 - ØRSLEV GIF

Kom til Sydsjællands mest udfordrende indestævne, hvor alle rækker og årgange skal prøve kræfter med vores lille hyggelige hal. Stævnet er velegnet for alle aldersgrupper, men især de yngste årgange har fornøjelse af at spille i den lille hal.

U10 - Årg 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10/U11 - Årg 06/07  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fk05 Supertøser C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Vallensbæk U10 Piger B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VIF Piger blå B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF piger hvid B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF

U11 - Årg 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF B Logo Benløse IF Benløse IF
Herlufsholm B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Præstø IF B Logo Præstø IF Præstø IF
Ørslev GIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U12 - Årg 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12/U13 - Årg 04/05  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HG Fodbold Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U13 - Årg 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Mobil B Logo Næstved IF Næstved IF
Faxe ladeplads 1 Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Faxe ladeplads 2 Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
karrebæk if B Logo Karrebæk IF Karrebæk IF
Næver4ever A Logo Næstved IF Næstved IF
Ørslev Hvid B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Rød B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U14/U15 - Årg 02/03  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Sidst lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De sammenbragte A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Muktar B Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
Ørslev 1 C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev 2 C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev 3 C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn Fodboldklub C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U14/U15 - Årg 02/03  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Sidst lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U16/U17 - Årg 01/00  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Pink Power A Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Ringsted Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ringsted Damefodbold
Team Vordingborg-Ørslev B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Vordingborg-Ørslev Fusion B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U16/U17 - Årg 01/00  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
C.J. Ejendomme Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nyråd Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn Fodboldklub C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U6 - Årg 11 og yngre  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - Årg 2010  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
NFC piger C Logo Nykøbing Falster BK af 1901 Nykøbing Falster BK af 1901
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF Blå B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF Hvid B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Ørslevs Batmænd B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

U8 - Årg 2009  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
MSN Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Møns drenge Logo Møns FK Møns FK
NFC-1 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-2 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
NFC-3 Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Nyråd gul Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
ØGIF C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U9 - Årg 2008  | Mixede

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tænker søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
b.frem B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
Bjæverskov 1 Logo if frem bjæverskov if frem bjæverskov
Bjæverskov 2 C Logo if frem bjæverskov if frem bjæverskov
Dragør 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Nakskov 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
NAB B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nfc A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
NFC blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nyråd gul Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
P-Boy´z C Logo Præstø IF Præstø IF
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Tingsted 2 C Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
Tingsted I B Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
Vallensbæk U9 Piger B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VIF Drenge Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Rød B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
ØGIF Sort C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

Arrangør: Ørslev GIF
Sted: Ørslev mini hal
Adresse: Rynkebjerg 7
Postnr: 4760

Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 02-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter