Deltagere til Sanderum Cup 2016 B/C stævne

Sanderum Boldklub byder igen på medaljestævne for årgangene U5 til U13. Minimum seks kampe til alle hold, og medaljer til alle spillere

U10  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 3/12 15.30-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
EFB Logo esbjerg fb esbjerg fb
Oks 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skeby GF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF

U10 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 15.30-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup IF B Logo Korup IF Korup IF
Søhus/Stige pigerne B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U11  | bc  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 08.00-10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
All Stars C Logo Dalum IF Dalum IF
Bad Boys B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum C Logo Dalum IF Dalum IF
De Konge Blå B Logo Løsning IF Løsning IF
Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
U11 drenge C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
U11 drenge 2 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U11 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 15.30-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U12  | bc  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 10.30-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bk. Sydlangeland C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk. Sydlangeland
De Seje Hedenstedgutter C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De Seje Hedenstedgutter C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Otterup B&IK 1 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup B&IK 2 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Årslev Boldklub C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev Boldklub C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 15.30-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Langeskov B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Søhus/Stige pigerne C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U13  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 13.00-15.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
SSV Højfyn 1 B Logo SSV HØJFYN SSV HØJFYN
SSV Højfyn 2 C Logo SSV HØJFYN SSV HØJFYN
SSV Højfyn 3 C Logo SSV HØJFYN SSV HØJFYN

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 3/12 10.30-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 3/12 10.30-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 3/12 10.30-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | bc  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 3/12 08.00-10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
U8 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909

U9  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 3/12 13.00-15.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909 U9 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
LIF C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum

U9 pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 4/12 15.30-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Søhus Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

Arrangør: Sanderum Boldklub
Sted: FKS-Hallen
Adresse: Tranehøjen 5
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 13-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter