Deltagere til Maliq Vinter Cup 2017

Vi indbyder nu til MALIQ VINTER CUP 2017 i Broager Hallerne den sidste weekend i januar måned. Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U12, U9-U13 drenge opdeles i B og C rækker.

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF/ipnordic B Logo Bov IF Bov IF
Bramming 1 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
GB 1 B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI B Logo Broager UI Broager UI
Fremads Piger u9 Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
GB 1 C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
U10 piger - 2 B Logo Broager UI Broager UI
U10P Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF/ipnordic C Logo Bov IF Bov IF
Bov IF/ipnordic 2 C Logo Bov IF Bov IF
BUI C Logo Broager UI Broager UI
FIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Hørup UI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
VBIF drengene hold 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF
VBIF drengene hold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bov IF B Logo BOV IF BOV IF
BUI U11C C Logo Broager UI Broager UI
FIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Løjt IF 1 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BUI U11B B Logo Broager UI Broager UI
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FC Sundeved C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
FVB piger 1 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
FVB piger 2 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
GB C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hørup UI B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Hørup UI u11 piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI C Logo Broager UI Broager UI
Felder Kids C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
LSG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
Sub 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Felder Kids B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Løjt B Logo Løjt IF Løjt IF
SIMMs piger u13a Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Sub 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TEAM SUB ipnordic 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TEAM SUB ipnordic 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl Piger A u13 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild U13 B Logo Lysabild SG Lysabild SG

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI 1 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 3 Logo Broager UI Broager UI
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U7  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS1 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS2 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Broager UI 1 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1/2/3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup UI 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Hørup UI 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Hørup UI 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Midtals1 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals2 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 3 B Logo Broager UI Broager UI
dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
HUI 2009 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
Nordals Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals boldklub
Rødekro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Wild boys B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Aabk B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bns1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bns2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BUI U9 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI U9 2 B Logo Broager UI Broager UI
BUI U9 3 B Logo Broager UI Broager UI
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Hørup 1 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 2 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Team GB B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

Arrangør: Broager UI
Sted: Broager Hallerne
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 6310
By: Broager
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 03-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter