Deltagere til Marcus Cup

"Marcus Cup" er et breddestævne for B/C-hold. Der spilles 2 indledende puljer med efterfølgende A og B finalepuljer i alle rækker. Sjove konkurrencer for trænerne i pauserne.

Dame senior  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub
fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby B Logo Højby S&G Højby S&G
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U-10  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 20/11

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909 U9 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum 1 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Højby C Logo Højby S&G Højby S&G
Næsby Boldklub - Blå B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub - Orange C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Rolfsted B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U-10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 20/11

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 20/11

Holdnavn Niv Logo Klub
All stars C Logo Dalum IF Dalum IF
B.1909 U11 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bad boys C Logo Dalum IF Dalum IF
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Legenderne C Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby Boldklub B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U-12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Højby U12 B B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby U12 C C Logo Højby S&G Højby S&G
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U-13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF 1 C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby IF 2 C Logo Dalby IF Dalby IF
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Hårslev BK C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U-15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 20/11

Holdnavn Niv Logo Klub
FCM DRENGENE B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FCM (privat)
Højby I B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby II B Logo Højby S&G Højby S&G

U16  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 20/11

Holdnavn Niv Logo Klub
Odense KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U-16  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub
højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
HØJFYN / AARUP 1 B Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
HØJFYN / AARUP 2 B Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
HØJFYN / AARUP 3 B Logo SSV Højfyn SSV Højfyn

U-5-6  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U-7  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub
De røde Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Højby S&G 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Næsby 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-8  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 20/11

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909 U8 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B.1909 U8 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B.1909 U9 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BaggesBoys B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
De seje gule Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BGIF
FC Minecraft C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Højby S & G 3 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 Logo Højby S&G Højby S&G

U-9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 19/11

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby Hallerne
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 11-11-2016


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter