Deltagere til Sportmaster Cup 2016

RIF Herrefodbold holder Sportmaster Cup lørdag den 17. og søndag den 18. december 2016 i Ringsted Sportcenter, hallerne. Personlige præmier til 1, 2 og 3 i U-7 til U-11. Pengepræmier i U-12.

U-10  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Benløse 1 Logo Benløse IF Benløse IF
Benløse 2 Logo Benløse IF Benløse IF
Dlux B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Faxe C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Giants C Logo Næstved IF Næstved IF
Holbæk A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Næstved legeland B Logo Næstved IF Næstved IF
Næver4ever B Logo Næstved IF Næstved IF
Ringsted Blå B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted Grøn B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted Gul B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted Orange B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted Rød B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Slagelse B&I B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Store merløse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Team Maidane B Logo Næstved IF Næstved IF

U-11  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlsunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB lions B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Ladefoged Advokatfirma Hold 1 Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ladefoged Advokatfirma Hold 2 Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ladefoged Advokatfirma Hold 3 Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ladefoged Advokatfirma Hold 4 Logo Ringsted IF Ringsted IF
Næstved B Logo Næstved if Næstved if
Næstved drengene A Logo Næstved IF Næstved IF
Plastmo Logo Ringsted IF Ringsted IF
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Svogerslev B Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
Saaby's Guld & Sølv Logo Ringsted IF Ringsted IF
TFF drengene 2 C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Tårnby FF B Logo Tårnby FF Tårnby FF

U-12  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
C2 Reklame B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Danske Fragtmand Logo Benløse IF Benløse IF
Goleador A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Goleador
Hb05 A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HVB 1 Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KBK sort /hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nr. Jernløse Dyreklinik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Roskilde KFUM stribede Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Røde Djævler A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vallensbæk 1 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-7  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse hold 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Benløse 1 Logo Benløse IF Benløse IF
Brøndby 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Havdrup Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hg 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Nif 2 Logo Næstved IF Næstved IF
Ringsted 1 C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted 2 Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted 3 Logo Ringsted IF Ringsted IF
Store Merløse Fodbold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse

U-8  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse 2 Logo Benløse IF Benløse IF
Bk. Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 5 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 5 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB-Neymar Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Ringsted IF 1 A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF 2 B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF 3 C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Store merløse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF

U-9  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Brøndbyernes IF Blå A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Go2fitness/Mr.Team B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Haslev C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFC A A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG MONTAGE & SIKRING Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED EL-SERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HIK 08 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
RIF BLÅ Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF GRØN Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF GUL Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF HVID Logo Ringsted IF Ringsted IF
RIF RØD Logo Ringsted IF Ringsted IF

Arrangør: Ringsted IF
Sted: Ringsted Sportcenter, hallerne
Adresse: Tværallé 8
Postnr: 4100
By: Ringsted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 20-11-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter