Deltagere til Brøndby Efterårs Mini Cup 2016

Brøndbyernes IF arrangerer udendørsstævne på vores kunststofbaner for både drenge og piger i årgangene U11 og U12, den 5. - 6. november 2016. Lørdag U11 (årgang 2006) 8-mands (11 spillere pr. hold) – kr. 600 Drenge niveau A+B+C. Piger niveau A+B/C Sønda

U11 - A, Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brøndby IF U11-2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør Boldklub A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FIX A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
KB, A2 1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kvarnby IK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvarnby IK
Slagelse B&I 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 - A, Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Frederiksberg Boldklub A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Skive A Logo Give fremad Give fremad

U11 - B, Drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Skjold B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brøndby U10-2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby U11-3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør Boldklub B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holmegaard B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holmegaard
KB A2, 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I
Sundby B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 - B/C, Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerødderne B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Brøndby 07-1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby U11-2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør BK C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
Solrød FC C Logo Solrød FC Solrød FC
Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Taastrup FC U11 piger C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U11 - C, Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Fix 2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Bk Olympic C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
BK Skjold C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brede IF C Logo Brede IF Brede IF
Dragør C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Vallensbæk Sort C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U12 - A, Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF U12-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
HBI 1 (A) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
Hik Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Solrød 1 A Logo Solrød FC Solrød FC
SUNDBY BK 1 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U12 - A, Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes I F A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes I F
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Grön/svart randiga A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hyllie IK

U12 - B, Drenge  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby If U12-3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
HBI 2 (B) B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF 2005-1 B Logo Høng GF Høng GF
Jyllinge fc 1 B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NykøbingFC
Nyråd IF B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Solrød B Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U12 - B/C, Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
2005Pigerne B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
B. 73, Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Brøndby-pigerne C Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
Herlufsholm B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Tårnby FF Logo Tårnby FF Tårnby FF

U12 - C, Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF 2005-4 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
HBI 3 (C) C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF 2005-2 C Logo Høng GF Høng GF
Jyllinge FC 2 C Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
Lyngby 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Solrød 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Brøndby IF
Sted: Brøndby Stadion
Adresse: Stadion 26, Kunstofsbanerne
Postnr: 2605
By: Brøndby
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 24-10-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter