Deltagere til BSF PIGE CUP 2016

Stort pigeindestævne i Skovlundehallen den 17. - 18. december 2016. Flotte præmier til nr. 1, 2 og 3. I U7, U8 og U9 er der medaljer og diplomer til alle deltagerne.

U10-piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK U10-piger Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B73 Herlev C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BSF 1 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
Hornbæks seje piger B Logo Hornbæk IF Hornbæk IF
Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Vallensbæk U10 Piger B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestegnens piger A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VIF-tøserne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VIF

U11-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dab dab B Logo Tårnby FF Tårnby FF
Fremad Valby U11 Pige A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hornbæk Supergirls A Logo Hornbæk IF Hornbæk IF
Team Måløv C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U12-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF Hvid A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Pink C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Rød A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Sort B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB pigerne og FB tigerne B Logo Frederiksberg boldklub Frederiksberg boldklub
Fremad Valby U12 Piger A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Lynge-Broby Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Svogerslev Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U7-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby U7 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Sengeløse tøser Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby pigerne Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF hvid Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF rød Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sengeløse tøser Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vindinge B Logo Vindinge IF Vindinge IF

U9-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF Hvid B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Rød A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FB-U9 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
HUI-1 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sundby supertøzer A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Vallensbæk U9 Piger B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: Skovlundehallen
Adresse: Lundebjerggårdsvej 7
Postnr: 2740
By: Skovlunde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 04-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter