Deltagere til Langå Sparekasse Cup - ungdom

Houlbjerg-Laurbjerg IF afholder igen i år Langå Sparekasse Cup, som afvikles for 18. gang. Børne- og ungdomshold spiller den 12. 13. 19. og og 20. november.

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebeltoft B Logo Ebeltoft IF Ebeltoft IF
Hammel GF B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
HLIF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
NBK/AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
NBK/AIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Overlund B Logo Overlund GF Overlund GF
Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Voel GfG

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HLIF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
KB B Logo Kristrup boldklub Kristrup boldklub
LIK B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Smiff B Logo SMIFF SMIFF

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebeltoft A Logo Ebeltoft if Ebeltoft if
ikast drengene 2 B Logo Ikast fs Ikast fs
Ikast FS 1 A Logo Ikast fs Ikast fs
Nørager BK B Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub
Randers KFUM C Logo Randers KFUM Randers KFUM

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HLIF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
Langå B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Langå B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Sik1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Sik2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans drengene C Logo Ans IF Ans IF
El nino B Logo Åstrup / Hammelev Fodbold Åstrup / Hammelev Fodbold
Ol Biogas B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
sportmaster/Tømrerfirma Heine Skovgård B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TST 1 B Logo tst/Sabro tst/Sabro
TST 2 B Logo tst/Sabro tst/Sabro

U15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF Koldby-Hørdum IF
Outsiderne B Logo Ans IF Ans IF
SMIFF A Logo SMIFF SMIFF
Vejlby Beast B Logo Vsk Aarhus Vsk Aarhus

U17  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Alkoholdet B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
De Blå A Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
De glade drenge Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
De rolige drenge B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HLIF1 Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF2 Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
Hobro IK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Randers Tømrerforretning A Logo Randers FC Randers FC
st.sjørup Skovservice A Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub
Vædderbo Logo Sallingsund FC Sallingsund FC

U19  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
6 triple O A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
HSK 98 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK 99 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Legends Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LIK 1 Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
LIK 2 Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Palermo Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Svigermorsdrøm A Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
Team Interfjord Logo Sallingsund FC Sallingsund FC
Team YoungBoys C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsten sk Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hobro IK 1 Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 Logo Hobro IK Hobro IK
Langå C Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerregrav Boldklub B Logo Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub
HLIF B Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF2 C Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
SMIFF 1 B Logo SMIFF SMIFF
SMIFF 2 B Logo SMIFF SMIFF

Arrangør: Houlbjerg-Laurbjerg IF
Sted: Laurbjerg Hallen
Adresse: Skolevej 8b, Laurbjerg
Postnr: 8870
By: Langå
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 18-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter