Deltagere til REMA 1000 Mini SIF Cup

Traditionsrigt indestævne hos Strib IF. Hurtig afvikling i 2 haller med FBU dommere i U8 og U9 drenge. Præmieoverrækkelse med fælles indløb, lysshow, røgmaskine, høj musik. Minimum 5 kampe Pokaler til ALLE deltagere. Der er frugt, chips til alle hold

U5 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert IF 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
MG&BK 1 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK 2 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Svendborg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Varde if 1 Logo Varde IF Varde IF
Varde if 2 Logo Varde if Varde if

U7 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
A B Logo Kolding IF Kolding IF
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert IF 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
De røde lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Gårslev GF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gårslev IF
Gårslev GF2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gårslev IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Ringe BK B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe BK 1 B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF

U8 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFC 1 C Logo Assens FC Assens FC
AFC 2 C Logo Assens FC Assens FC
Bm 1 A Logo Boldklubben marienlyst Boldklubben marienlyst
Bm2 B Logo Boldklubben marienlyst Boldklubben marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Middelfart 1 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Ringe Boldklub B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
SSF1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Strib B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Strib

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag - 5 mands hel bane

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Knud Gade Vejle B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Lillebælt tøserne C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Nr. Lyndelse/Søby 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup 8´erne C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ry 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Ry 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF

U9 drenge  | Herrer/Drenge

41 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
B B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
BBB1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB3 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BK Stjernen 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
C C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
claus drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
EGIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia FF1 B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF2 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
LIF1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
otterup 1 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
otterup 2 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ringe Boldklub 1 B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe Boldklub 2 B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stjernerne C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Strib IF 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib IF 2 B Logo Strib IF Strib IF
Strib IF 3 C Logo Strib IF Strib IF
Strib IF 4 C Logo Strib IF Strib IF
Svendborg 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Svendborg 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Svendborg 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Ubberud IF B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vamdrup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Årslev boldklub A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev boldklub C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U9 piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen UI C Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lystrup if B Logo Lystrup if Lystrup if
Marienlyst C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
MG&BK C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup 9´erne C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Strib IF Logo Strib IF Strib IF
TPI tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI's nye piger Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

Arrangør: Strib IF
Sted: Strib Fritids & Aktivitetscenter
Adresse: Ny Billeshavevej 1
Postnr: 5500
By: Middelfart
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 27-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter