Deltagere til DALBY-STÆVNET 2016

Dalby - Stævnet som har 10 års jubilæum er et breddestævne som er for B og C spillere. Der er præmier til alle spillere til og med U 9. Og alle hold er garanteret ca 30 min. spilletid

U 10 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
FIF 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
FIF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
KB' s Drenge B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum "Messi" B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U 10 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aunslev IF C Logo Aunslev IF Aunslev IF
B1913 X C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
B1913 Y C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
KB's helte C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby Boldklub C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skeby GF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Skeby GF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF

U 10 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 11 DRENG B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
MG&BK GR2 1 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo U11 - A B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo U11 - B B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U 11 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
All Stars C Logo Dalum IF Dalum IF
Bad boys C Logo Dalum IF Dalum IF
KR70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
MG&BK GR3 1 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

U 11 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 11 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
næsby 1 C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub

U 12 DRENGE B  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KB Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SSV Højfyn C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U 12 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby IF 2 C Logo Dalby IF Dalby IF
Odense KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense

U 13 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Odense KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
ssv højfyn C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
SSV HØJFYN B Logo SSV Højfyn SSV Højfyn

U 13 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK

U 13 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 15 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde BK årgang 02/03 4 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 15 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ejby ik A Logo Ejby ik Ejby ik
Kerteminde BK årgang 02/03 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 15 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 16 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dream Team Logo SSV Højfyn SSV Højfyn
KB1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Odense KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Odense KFUM
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U 16 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 16 Pige B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 16 Pige C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Otterup Chikas C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OBIK

U 5 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 6 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Stige-Søhus C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Stige-Søhus C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U 7 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 3 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 8 DRENGE  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo U8 Hold 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 8 PIGE  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 DRENGE  | BC  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Kerteminde 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Mgbk - Middelfart B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Sanderum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum

U 9 PIGE  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dalby IF
Sted: Hindsholmhallen
Adresse: Dalby Bygade 5
Postnr: 5380
By: Dalby
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 18-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter