Deltagere til Thyras Cup 2016

Thyras Cup afvikles i år i weekenden d. 25. - 27. nov. 2016. Der spilles om Jelling Musikfestival billetter i Kvinder, U16-U18 og U14-U15. Alle hold garanteres mindst 4 kampe. Samlet præmiesum ca. 50.000 kr. Jelling Musikfestival t-shirt til U8-U15

Kvinder  | Kvinder/Piger

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Polering C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bødekassen A Logo KoldingQ KoldingQ
FC King George B Logo FC King George FC King George
Frem Thyregod 1 C Logo FREM Thyregod FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 Logo FREM Thyregod FREM Thyregod
Horsens Freja B Logo Horsens Freja Horsens Freja
KoldingQ A Logo KoldingQ KoldingQ
SMH Rideudstyr B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Søften GF B Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
TEAM 10 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
Team CNM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
VB 1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB 2 C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U10 - U11 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg if B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HTS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HTS
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
jelling 1 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kopogkande A Logo Give fremad Give fremad
Skibet IF A A Logo Skibet IF Skibet IF
Skibets seje sild B Logo Skibet IF Skibet IF
Strib 1 B Logo Strib IF Strib IF
Team HEG C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Tifferne A Logo Tjørring IF Tjørring IF
VAB-tøserne C Logo Team VAB Team VAB
VB 1 A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle boldklub B Logo Vejle boldklub Vejle boldklub

U12 - U13 piger  | Kvinder/Piger

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BechGranit.dk A Logo FC Horsens FC Horsens
Buccma Energy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Give Fremad U13 B Logo Give Fremad Give Fremad
HairControl, Kolding A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Jelling 98 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 99 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling U12 A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
LOCCO C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Løsning if C Logo Løsning IF Løsning IF
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF U12 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet holm.lyhne@mail.dk
Printmanagement B Logo Give Fremad Give Fremad
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe U12 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
Team Ding Dong B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team HEG B Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Tjørring IF B Logo Tjørring IF Tjørring IF
VB 1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB 2 B Logo Vejle boldklub Vejle boldklub

U14 - U15 piger  | Kvinder/Piger

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
A/S Revision Hatting B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
alle os fra brande C Logo Brande IF Brande IF
Alsan-kids B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
CIF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
CIF II C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
FCM område 5 (1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FCM område 5 (2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hatting Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hejnsvig C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening
Hover IF Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hover IF Rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Husk en over midten B Logo Brande IF Brande IF
Jelling United B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
JM Malerfirma A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Revision Hatting B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spar Nords Piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spjald B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
TEAM Midtjylland B Logo Give Fremad Give Fremad
Team Sofus B Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Team Tullemor B Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Tika Taka2 B Logo Jerne IF Jerne IF
Tiki Taka A Logo Jerne IF Jerne IF

U16 - U18 piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund 1 B Logo Billund IF Billund IF
Billund 2 B Logo Billund IF Billund IF
Central-Alminde B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
EVN A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Efterskolen ved Nyborg
Hedensted IF A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Ikast KFUM 1 B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Levring Efterskole 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Levring Efterskole
Levring Efterskole 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Levring Efterskole
TEAM 10 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10
TEAM Midtjylland B Logo Give Fremad Give Fremad
Udkants-Alminde B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U8 - U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC GOG 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
FC GOG 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Skibets Seje Sild C Logo Skibet IF Skibet IF
Skjern B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Strib 1 C Logo Strib IF Strib IF
VB 1 A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Arrangør: Jelling Forenede Sportsklubber
Sted: Gormshallen - Jelling
Adresse: Kathrinelund 1
Postnr: 7300
By: Jelling
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 09-11-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter