Deltagere til 2017 Sparekassen Fyn Cup

LANGESKOV IF OG SPAREKASSEN FYN, LANGESKOV INDBYDER TIL INDEFODBOLDSTÆVNE DEN 21. OG 22. JANUAR 2017.Lørdag 21/1 2017: Drenge U6-U12. Piger U10-U12. Søndag 22/1 2017: Drenge U13-U17. Piger U14 og U18.

P U-10 (2007)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF Logo Langeskov IF Langeskov IF

P U-11 (2006)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB'er girls C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

P U-12 (2005)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF Logo Langeskov IF Langeskov IF

P U-14 (2003)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF Logo Langeskov IF Langeskov IF
SUB Ullerslev B Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev

P U-18 (1999-2000)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Kim Omme Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Revisionssel A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Q Odense
SUB Ullerslev B Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev

U-10 (2007)  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Aunslev IF C Logo Aunslev IF Aunslev IF
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 3 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BK Stjernen 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
Næsby Boldklub B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ravn Arkitektur A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Ubberud Logo Ubberud IF Ubberud IF

U-11 (2006)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
De Vilde Hvide B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 3 Logo Langeskov IF Langeskov IF
smd.dk B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U-12 (2005)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1913 u12 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
KB B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo U12 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB & ik Sort B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OB & ik Stribet B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
S.F.B B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Skårup IF 1 B Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
Skårup IF 2 B Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
Skårup IF 3 B Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
Søhus Stige 1. A Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tårup IF C Logo Tårup IF Tårup IF

U-13 (2004)  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1913 U13 C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Fjordager IF Logo Fjordager IF Fjordager IF
KRFK Logo KRFK KRFK
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo U13 (1) Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (2) Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rudkøbing Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-14 (2003)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1913 u14 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Fjordager A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fraugde A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde GIF
KRFK Logo KRFK KRFK
LIF Logo Langeskov IF Langeskov IF
Sandagers Disciple 1 A Logo varde if varde if

U-15 (2002)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK B Logo KRFK KRFK
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
Otterup U15 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup vinduespolering B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Tramper FC A Logo næsby boldklub næsby boldklub

U-16 (2001)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Aunslev IF (1) B Logo Aunslev IF Aunslev IF
Aunslev IF (2) B Logo Aunslev IF Aunslev IF
Flexlease.nu B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KRFK B Logo KRFK KRFK
Seden FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U-17 (2000)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 22. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Caminar A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Four and a fat man A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LIF Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Papastathopoulos B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Skole
piller patruljen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tsunami Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U-6 (2011)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF Prøveholdet C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U-7 (2010)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 3 Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo Boldklub C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U-8 (2009)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 (2008)  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 21. januar 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
allested A Logo Allested U & I Allested U & I
BK Stjernen 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum IF 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
LIF 1 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 3 Logo Langeskov IF Langeskov IF

Arrangør: Langeskov IF
Sted: Langeskov Hallerne
Adresse: Børmosevej
Postnr: 5550
By: Langeskov
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 08-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter