Deltagere til Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017

Hedensted IF byder lørdag og søndag den 4.-5. februar 2017 til børnefodboldstævne i Hedensted Centret. Der spilles i rækkerne: U6-U7 mix, U8-U13 drenge og U10-U13 piger. Pokaler til alle i U6-U7 og store pokaler til finaleholdene i U8-U13.

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Hammerum IF A Logo Hammerum Idrætsforening Hammerum Idrætsforening
Hedensted IF 1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Ravn Arkitektur A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Stensballe 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Farstrup comfort B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting Torsted 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Hatting Torsted 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFS 1 B Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 2 B Logo Horsens FS Horsens FS
Khif B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Skibet IF B1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF B2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De KongeBlå C Logo Løsning IF Løsning IF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hatting Torsted 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Hedensted IF 4 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 5 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 6 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFS 3 C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
KHIF 2 C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 3 C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Låsby 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Låsby Boldklub
Låsby 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Låsby Boldklub
Skibet IF C1 C Logo Skibet IF Skibet IF
Stensballe 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stilling IF C Logo Stilling IF Stilling IF
Østbirk IF C Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø1 A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
De 5 Esser A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Rødkilde Gymnasium A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Sportmaster Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Licens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø2 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Bagges Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bolig Beton B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
brædstrup 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
HI Five B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornsyld IF 1 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
KB B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Skibet G B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet R B Logo Skibet IF Skibet IF
Sportigan Hedensted B Logo Hedensted If Hedensted If
Team Autogården B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Vinding Drengene Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VRI1 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ANFOTEC C Logo Hedensted if Hedensted if
brædstrup 2 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
brædstrup 3 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
De Seje Vinding-drenge C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Hornsyld IF 2 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
KB 2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Sengegården Randbøl C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Stensballe IK C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Strib 1 C Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 C Logo Strib IF Strib IF
Team Gudenå 1 C Logo Tørring IF Tørring IF
Team Gudenå 2 C Logo Tørring IF Tørring IF
Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe Tøserne Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg IF B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Hatting Torsted 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Hatting Torsted 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Lyseng pigerne Logo IF Lyseng IF Lyseng
Løsning IF C Logo Løsning iF Løsning iF
Skibet IF/Give Fremad Girls A Logo Skibet IF Skibet IF
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Spar Nord A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sydbank Østjylland A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
@sarascheel ceramic. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Egebjerg B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
SIK05 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Stensballe 3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team DAB B Logo FC Horsens FC Horsens
TP montage 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U12 Piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Beslagsmed Steen Martinsen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC-Horsens-Superstars B Logo FC Horsens FC Horsens
FC-Horsens-tonse-tøserne B Logo FC Horsens FC Horsens
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hornsyld IF C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Team KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Team KB 3 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
VB B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U13 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Entreprenør Thorkild Jensen C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Kvaglund if Logo Kvaglund IF Kvaglund IF
Lund IF. 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF. 2 B Logo Lund IF Lund IF
MCMCO A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Sanderum Boldklub A Logo sanderum boldklub sanderum boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo sanderum boldklub sanderum boldklub
Sportigan Hedensted B Logo Hedensted IF Hedensted IF

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BechGranit.dk A Logo FC Horsens FC Horsens
Buccma energy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Cillins Logo Hedensted IF Hedensted IF
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Hansen Gardiner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Marienlyst B Logo Marienlyst Marienlyst
Mejrup A Logo Mejrup GU Mejrup GU
MS Sporty Girls Logo Hedensted IF Hedensted IF
Team Odense A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BM

U6 Mix  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballes Krudtugler B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballes Sprintere B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg 2 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
FC HORSENS 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting / Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
SSF1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF2 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF3 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Superheltene Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U7 Mix  | Mixede

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF 1 B Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 2 B Logo Brande IF Brande IF
Football Kids B Logo Harlev IK Harlev IK
Hadsten B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hedensted 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 4 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hei B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM 1 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Højgaard Installation B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lewandowski's rødder Logo Harlev IK Harlev IK
Messi's drenge B Logo Harlev IK Harlev IK
Müller´s drenge B Logo Harlev IK Harlev IK
Ronaldo's drenge B Logo Harlev IK Harlev IK
SIK 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIk 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sport24 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U8 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande 1 A Logo Brande if Brande if
Horsens KFUM Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
LokalBolig Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U8 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BMI B Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
BNY Elektronik B Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Rårup B Logo Rårup GIF Rårup GIF
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande 2 C Logo Brande IF Brande IF
FC Horsens 1 C Logo fc horsens fc horsens
FC Horsens 2 C Logo fc horsens fc horsens
Hadsten C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Løsning 1 C Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 C Logo Løsning IF Løsning IF

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup A Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
De Seje Drenge A Logo Billund IF Billund IF
Esbjerg drengene 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Esbjerg drengene 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
fc horsens1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting - Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
fc horsens2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Grejsdalen B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Harlev IK 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 2 B Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hovedgård 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hover 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Stensballe 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U9 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup 1 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
fc horsens3 C Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens4 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF - U10P B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hovedgård 3 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hover 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Lund IF 2 C Logo Lund IF Lund IF
TSIF 1 C Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 C Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF

Arrangør: Hedensted IF
Sted: Hedensted Centret
Adresse: Gesagervej 68-70
Postnr: 8722
By: Hedensted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 13-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter