Deltagere til KORUP REMA 1000 CUP 2017

Forældreforeningen KIF Fodbold indbyder til KORUP CUP 2017. STORT FODBOLDSTÆVNE I dagene 6.-7.-8. januar 2017 i Korup Kultur- & Idrætscenter.

Dame Senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 17:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brødrene Langer Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Byens Guldsmed Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalby Logo Dalby IF Dalby IF
De Anonyme B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Intersport Viborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Team Uno Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

Herrer Senior  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 19:00 - 24:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Babs Pizza Horsens Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Blue & a White Spirits Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
CF NYF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De Ansatte Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Snavs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Felix Feeling B Logo Brande IF Brande IF
Fyens Bageri Service Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Glamsbjerg Fritidscenter A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
K.E. Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Korup 3 Logo Korup IF Korup IF
Korup Malerforretning Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Pilen Pub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
The Vikings Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Under uret B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Vies Drengene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vincon Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Yeder Yeder A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Korup Logo Korup IF Korup IF
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B 67 U11 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 67
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U11 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold 1 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold 2 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
ubberud IF C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dennis s drenge A Logo korup if korup if
Franks Drenge. Logo korup if korup if
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Sanderum 4 B Logo Sanderum boldklub Sanderum boldklub
Sanderum 5 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 16:00 - 21:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Korup 3 Logo Korup IF Korup IF
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 16:00 - 21:00

Holdnavn Niv Logo Klub
FCM DRENGENE A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FCM (privat)
Næsby A A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby B A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
O.F. drengene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
TOQ B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Odense Q
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 5 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI3 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tramper FC A Logo næsby boldklub næsby boldklub

U15 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
TOQ A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U16  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Aunslev IF B Logo Aunslev IF Aunslev IF
Aunslev IF 2 B Logo Aunslev IF Aunslev IF

U17  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
"Hvem ved" A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
2pac lever C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FOUR AND A FAT MAN. A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Glamsbjerg If A Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Korup Banden C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
piller patruljen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIE's drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
TPI 2 A Logo Tarup paarup if Tarup paarup if

U17 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Ses på grillen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Q Odense

U5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (3 mands)  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum 5 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 6 Logo Dalum IF Dalum IF
De røde lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U8 (5 mands)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum A Logo Dalum IF Dalum IF
Middelfart 1 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

U9 (5 mands)  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Bjørnebanden A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Korup Logo Korup IF Korup IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Nøddepatruljen B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Rip, Rap & Rup C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Sanderum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
TPI tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud 2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud 3 C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U9 P (5 mands)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Korup IF
Sted: Korup Kultur- & Idrætscenter
Adresse: Præstevej 12
Postnr: 5210
By: Odense NV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 12-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter