Deltagere til KB Cup 2017

KB Cup: Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen, at byde velkommen til niveau opdelt indendørsstævne for klubhold. KB Cup afvikles under mottoet ” Fodbold er en leg”. Præmier: Der er præmier til de 2 bedste hold i hver række.

.  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

.  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

.  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

.  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Ravn Arkitektur A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U 10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
KB's Drenge B Logo Kerteminde boldklub Kerteminde boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted 2 B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U 10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aunslev IF C Logo Aunslev IF Aunslev IF
Fc langhår C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
FCK Junior C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KB's Helte C Logo Kerteminde boldklub Kerteminde boldklub
KR70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Oks 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skeby GF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF

U 11 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Kerteminde 1 Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 2 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 3 Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U 8 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OBU7A B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U 8 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby S&G 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Tved C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U 8 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 8 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ubberud 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF

U 9 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
Kerteminde 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Kerteminde 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
LIF1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
otterup 1 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ubberud 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U 9 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF3 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo 2 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS 1 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
otterup 2 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Skeby GF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Ubberud 3 C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U 9 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
KB B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Langeskov IF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KR70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Langeskov IF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Otterup B&IK C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Søhus Stige 2 C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U11 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dennis s drenge A Logo korup if korup if
Fjordager IF 1 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager If 2 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Franks Drenge. A Logo korup if korup if
KB A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OKS 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KB B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo BK U12 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB & ik B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U12 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OB & ik C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OB & IK sort C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U12 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KB U12 Piger C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby Pigerne C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U13 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
De Hvide Ulve A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo BK U13 (1) A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo BK U13 (2) B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI U13B B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Hårslev/Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
Kerteminde 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KRFK C Logo KRFK KRFK
KRFK C Logo KRFK KRFK

U14 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
fjordager A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fjordager
fjordager A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fjordager
KB A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
TPI 4 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U14 Piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BM U13 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
Kerteminde 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 4 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
søhusstige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U15 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge BC  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
Kerteminde BK årgang 02/03 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 4 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Otterup vindues polering B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
TOQ B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Odense Q

U8 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Højby S&G 1 A Logo Højby S&G Højby S&G

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde hallerne
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 15-01-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter