Deltagere til Marienlyst Cup 2016

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionsrige A-indefodboldstævne 16. - 18. december 2016.

U10 drenge - årg 07  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 23 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum IF A A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF B B Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
OB2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Spangsbjerg IF A Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U11 drenge - årg 06  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø 1 A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B 67 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 67
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 23 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Legenderne A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Morud Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub

U11 piger - årg 06  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Give fremad A Logo Give Fremad Give Fremad
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
ubberud IF A Logo Ubberud IF Ubberud IF

U12 drenge - årg 05  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager If A Logo Fjordager IF Fjordager IF
KB A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
korup if A Logo korup if korup if
Morud Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo BK U12 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby Bk 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 ( de stribede) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 ( de stribede) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 5 ( de stribede) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OKS 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søhus Stige 1 B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Aarslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 drenge - årg 04  | Herrer/Drenge

25 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Fjordager If A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde BK A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Middelfart C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo BK 1 A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo BK 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 5 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søndersø BK 1 B Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub
Søndersø BK 2 B Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI

U13 piger - årg 04  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM1 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Kolding B (2) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Morud IF A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev BK A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U14 drenge - årg 03  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
fjordager A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fjordager
fjordager A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fjordager
Korup IF 1 B Logo Korup IF Korup IF
Korup IF 2 B Logo Korup IF Korup IF
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
sfb1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
sfb2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
sfb3 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Vindinge B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U15 drenge - årg 02  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby A A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby B A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby3 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Oks1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15 piger - årg 02  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Middelfart B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
TOQ / Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
TPI Hvid Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI Rød Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
vamdrup 1 A Logo vamdrup if vamdrup if
vamdrup 2 A Logo vamdrup if vamdrup if
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U17 drenge årg 01-00  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC A Logo Assens FC Assens FC
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
FCM A Logo FC Midtjylland FC Midtjylland
Kerteminde BK 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud IF 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF 2 C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Odense Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oure Fodbold Akademi A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Oure Fodbold Akademi
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U18 piger årg 00-99  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldklubben Marienlyst TQO III A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
TOQ / Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
TOQ / Marienlyst II A Logo Marienlyst Marienlyst
TOQ / Marienlyst III A Logo Marienlyst Marienlyst

U9 drenge - årg 08  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
B.1909 U9 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Billund IF A Logo Billund IF Billund IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum A Logo sanderum boldklub sanderum boldklub
Sanderum boldklub A Logo sanderum boldklub sanderum boldklub
Strib A Logo Strib IF Strib IF
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Årslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

Arrangør: Boldklubben Marienlyst
Sted: Marienlystcenteret
Adresse: Windelsvej 138
Postnr: 5000
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 04-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter