Deltagere til ALLESØ CUP 2016

Så er det igen tid til at tilmelde sig Fyns bedste og hyggeligste indendørs stævne i 2016 for Hold der har spillet i B og C rækkerne

U10 B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
HFK piger 2 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 Logo Langeskov IF Langeskov IF
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Tøsedrengene C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U10C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Lumby IF 88 C Logo Lumby IF 88 Lumby IF 88
Lumby IF 88 C Logo Lumby IF 88 Lumby IF 88
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U11 B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag / Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø1 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
HFK piger 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SMD.dk B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U11C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag/Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø gf u12 C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dennis s drenge B Logo korup if korup if
korup if B Logo korup if korup if
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
næsby Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
TPI C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U12C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø pigerne B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
Lunderskov Boldklub 1 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Nr .Lyndelse/Søby Fc C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
søhus stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tåsinge fB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TfB
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U13B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B 1913 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Løjt IF U14 Piger Logo Løjt IF Løjt IF
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Logo Faaborg BK & IF Faaborg BK & IF
Green Team B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søhus (privat)
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup BK 1 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SSF Logo Faaborg BK & IF Faaborg BK & IF
Tåsinge B Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber

U14 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 9

Holdnavn Niv Logo Klub
ÅAllesø GF C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.9

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø GF B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø GF B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Næsby 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SSV HØJFYN B Logo SSV HØJFYN SSV HØJFYN

U8 B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
OB B B Logo Odense boldklub Odense boldklub
OB B2 B Logo Odense boldklub Odense boldklub

U8 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø U8 mix C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allesø Fodbold
OB C C Logo odense boldklub odense boldklub
Tommerup-drengene B Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
Tved C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U9 B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Allesø Gymnastik Forening
Sted: Allesøhallen
Adresse: Søhusvej 255
Postnr: 5270
By: Odense N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 20-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter