Deltagere til Kellmann's VVS Cup 2016

MIF Fodbold har fornøjelsen at indbyde til Kellmann's VVS Cup i indefodbold for U6-U14 i weekenden 17.-18. december 2016. Stævnet foregår i Augustenborg-hallerne, og vi håber på stor opbakning, så spillere og publikum kan få et par fornøjelige fodbolddage

Poder U6 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager 1 Logo Broager UI Broager UI
Broager 2 Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

Poder U7 Mix  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 1 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 2 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 3 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt piger 1 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt piger 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt piger 3 C Logo Løjt IF Løjt IF
Midtals 1 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals 2 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK Grøn C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Nordals C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Starup UIF C Logo Starup UIF Starup UIF
Svenstrup C Logo Svenstrup Ungdomsforening Svenstrup Ungdomsforening
Sønderborg fremad C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager 2 B Logo Broager UI Broager UI
HFK Blå B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK Rød B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Nordals B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
SUB Sønderborg C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HUI U10 Piger Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals 1 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals 2 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

U10 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
U10P A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løjt 1 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt 2 C Logo Løjt IF Løjt IF

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals 1 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals 2 C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Rødekro 1 C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
TEAM SUB Ipnordic 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TEAM SUB Ipnordic 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hørup A Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad 1 A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U11 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løjt 2 C Logo Løjt IF Løjt IF

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Broager
Dybbøl IU A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Notmark C Logo Notmark SU Notmark SU

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
GB B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

U12 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EGB Fyn A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby-Gelsted-Brenderup
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hørup B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Broager B Logo Broager UI Broager UI
MIF/NSU B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF

U13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
MIF/NSU B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl
MIF/NSU C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals 1 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals 2 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Vamdrup B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U14 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 3 Logo Broager UI Broager UI
De vilde katte Logo Bov if Bov if
Egen Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nordals Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Notmark Logo Notmark SU Notmark SU
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hørup UI B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet hørup UI
Notmark B Logo Notmark SU Notmark SU
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI A Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Team GB A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

U9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Midtals Idrætsforening
Sted: Augustenborghallerne
Adresse: Kettingvej 19
Postnr: 6440
By: Augustenborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 20-11-2016


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter