Deltagere til B1909 Kreafunk Cup 2016

Ledige pladser i U15 og U17! Sidste frist 2/12. B1909 og Kreafunk inviterer til indestævne i Odense d. 9.-11. december. Tilmeld hold for kun 300 kr! Flotte præmier til 1. 2. og 3. pladsen i alle rækker - bl.a. fra Kreafunk til førstepladsen i alle rækker!

U-10  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9.00-13.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1913 C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FIF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
OB2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ravn Arkitektur A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Rolfsted A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 4 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U-11  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 13.10 - 17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
All Stars A Logo Dalum IF Dalum IF
Allesø gf A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1909 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Legenderne A Logo Dalum IF Dalum IF
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart All-Stars A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Team DAB B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
TPI - 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI-2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Ubberud if B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U-12  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 17.00-19.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
Dennis s drenge A Logo korup if korup if
Franks Drenge. A Logo korup if korup if
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
S.F.B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.F.B
X boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-13  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 13.30-18.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Automatic syd eltavler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
FIUK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FIUK
FIUK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FIUK
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Framework A Logo Næstved IF Næstved IF
Højby B Logo Højby S&G Højby S&G
KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Skårup if 1 Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
Skårup if 2 Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
SSV Højfyn 1 B Logo SSV HØJFYN SSV HØJFYN
SSV Højfyn 2 B Logo SSV HØJFYN SSV HØJFYN
White Ops A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-14  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 18.00-20.45

Holdnavn Niv Logo Klub
FIUK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FIUK
Fraugde B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde GIF
Fraugde 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fraugde
Korup IF 1 B Logo Korup IF Korup IF
Korup IF 2 B Logo Korup IF Korup IF
Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 3 B Logo Marienlyst Marienlyst
NKIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OKS X A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup BK 1 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U-15  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 17.00 - 21.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dancake FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dánéá A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FCM DRENGENE A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FCM (privat)
Marienlyst Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby B A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB II A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
Oks 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Oks 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Oks 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet oks
Tramper FC A Logo næsby boldklub næsby boldklub
Vindinge C Logo Vindinge BK Vindinge BK

U-17  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 19.30 - 21.50

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bomberne fra Fyn A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Flexlease.nu B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Gymnastikdrengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kaptajn Gummihoved A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kerteminde BK A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SIE's drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
TPI 2 B Logo Tarup paarup if Tarup paarup if
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Under uret B Logo næsby boldklub næsby boldklub

U-8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9.00 - 10.25

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
FC Minecraft C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Nr. Lyndelse Søby FC C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SUB Ullerslev 1 C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev

U-9  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 10.25-13.10

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
De Seje Drenge A Logo Billund IF Billund IF
fc horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse Søby FC B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SUB Ullerslev 1 C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Tved B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Årslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909s hal
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 03-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter