Deltagere til B1909 Combi Cup 2017

Det meget populære, B1909 Combi Cup, afholdes i 2017 for 9. gang. Stævnet afholdes for U10, U11 og U12 - efter 2016/17-årgange. Interessen er stor, så vi opfordrer til hurtig tilmelding!

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Sfb A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Skagen IK A Logo Skagen IK Skagen IK
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sfb A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SUB U11 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tjørring IF A Logo Tjørring IF Tjørring IF
Vejgaard BK A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 A2 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Frem A Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
MG&BK A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Randers Freja A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
SUB U12 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VSK Aarhus A Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909's anlæg
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Kombineret (inde/ude)

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 23-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter