Deltagere til HIF – Medaljestævne - FUTSAL

Alle kampe spilles på tværs 1/3 (ca.) del håndboldbane på 3 mands mål. Banen er tydeligt markeret i gulvet med markeringsbånd! TYDELIG AFVIKLING AF KAMPENE..! Vi vil gerne fremme og udvikle den tekniske del af fodboldspillet. Derfor spiller vi FUTSAL på t

U6 kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Farum B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Valby C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas 1 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas 2 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIF basserne 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Basserne 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Basserne 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HVB/ kids A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Løvekløer Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løvetænder Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne 1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB1906-1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Roskilde KFUM U6 C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Østerbro IF Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bagsværd 1 Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd 2 Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Hajerne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stefan
HIF Løver C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Pantere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Tigere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HVB Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup u6 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rishøj BK A Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
SIF Hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Tårnby FF U7 Logo Tårnby FF Tårnby FF
Valby boldklub Logo Valby boldklub Valby boldklub
Valby boldklub hold 2 Logo Valby boldklub Valby boldklub
Valby boldklub hold 3 Logo Valby boldklub Valby boldklub

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen, Hvidovre IF
Adresse: Sollentuna Allé 1-3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 10-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter